Apple përditëson seksionin e saj të Apple Watch me Aktivitetin, Apple Pay dhe Trajnimin me tre video

aktiviteti i shikimit të mollës stërvitje me pagë mollë Apple ka lëshuar një azhurnim të tretë në seksionin e saj të 'Vizita me guidë' në faqen e saj të dedikuar Apple Watch, duke treguar tre video të reja, në përdorimin e Apple Pay, Trajnimi dhe Aktiviteti. Apple debutoi më 3 Prill me 'Guides Tours' dhe ka shtuar gradualisht video, për të ndihmuar njerëzit të zbulojnë potencialin e plotë për të cilin është në gjendje Apple Watch.

Videoja Apple Pay që ju tregojmë më poshtë tregon një Apple Watch paguan në një dyqan. Duke klikuar dy herë në butonin anësor dhe duke e kthyer terminalin e pagesës, pagesa konfirmohet, me një dridhje dhe një tingull. Video gjithashtu shpjegon se si shtoni një kartë krediti në një iPhone duke përdorur Passbook.

https://www.youtube.com/watch?v=LQmASmoMYwg

Videoja e Aktivitetit eksploron këtë funksionalitet, i cili është aplikacioni kushtuar shëndetit, i cili kontrollon palestrën dhe inkurajon përdoruesit e Apple Watch të lëvizin më shumë. Bën një turne të gjerë që tregon se çfarë funksionesh sjell, hapat për konfigurimin e aplikacionit dhe mënyrat e ndryshme për të shfaqur rezultatet. Ai gjithashtu përfshin një vështrim në arritjet në dispozicion në aplikim për të arritur objektivat.

https://www.youtube.com/watch?v=y1nqy2CPbQU

Videoja e trajnimit tregon opsionet që ka, është shumë e plotë dhe mund të shihni se si mund të filloni ta përdorni, ku shohim që është shumë e thjeshtë. Aplikacioni ka disa aktivitete të ndryshme si p.sh. vrapim, ngjitje, çiklizëm, dhe shumë më tepër. Gjithashtu lejon përdoruesit vendosni qëllimet e trajnimit.

https://www.youtube.com/watch?v=BDQYCBjXsaw

Cfare mendoni ju video te reja? Eshte Apple Rights Watch?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.