Apple azhurnon MainStage dhe Logic Remote

FAZA KRYESORE

Duket se ekipi i inxhinierisë së softuerit të Apple është vajosur mirë, sepse për pak më shumë se një muaj, shumë azhurnime janë lëshuar në aplikacionet e vetë Apple, si me pagesë ashtu edhe falas.

Sot është radha e të dy aplikacioneve Mac dhe iPad të dizajnuara për të bërë hapat tuaj të parë në bota e muzikës. Dhe është se sipas përdoruesve që i kanë përdorur ato, ato janë aplikacione mbresëlënëse si ato që kanë për të redaktuar imazhe ose video.

Konkretisht, aplikacioni Mac është azhurnuar Faza kryesore në versionin 3.0.3 dhe Logjika e largët për iPad në versionin 1.0.4.

MAINSTAGE_PANTALLA

Faza kryesore është një aplikacion me të cilin mund të ngjitemi në skenë me kompjuterët Apple falë një ndërfaqeje me ekran të plotë të optimizuar për shfaqje të drejtpërdrejta, kontroll shumë fleksibël të pajisjeve dhe një koleksion të madh modulesh dhe tingujsh të pajtueshëm me Logic Pro X. nga Cupertino me versionin 3.0.3 ka rregulluar problemet e mëposhtme:

 • Rregulloi një problem që e bëri hyrjen e audios të padisponueshme me disa ndërfaqe audio të palëve të treta.
 • Rregulluar një të metë që shkaktoi rritje të shpejtësisë së procesorit dhe rrjedhje audio.
 • Zgjidhja e disa çështjeve që bënë që MainStage të rrëzohej kur hapte një koncert.

Logjike Remote

Në rastin e Logjika e largëtShtë një Aplikacion për iPad, një shoqërues i pandashëm i një të mëparshmi, Projektuar për të përfituar plotësisht nga teknologjia Multi-Touch e iPad. Logic Remote ofron mënyra të reja për të regjistruar, miksuar, madje dhe për të luajtur instrumente nga kudo në dhomë duke e kthyer iPad-in në një tastierë, jastëk daulle, qafë kitare ose tastierë përzierjeje. Në këtë rast, me azhurnimin 1.0.4. Riparoi një problem që parandalonte përditësimin e mënyrave të shkallës dhe shiritave të akordeve në çelësin aktual në projekt.

Kështu që nëse e keni, azhurnojini menjëherë dhe nëse nuk i keni dhe falë këtij postimi ju kemi zgjuar kuriozitetin, Mainstage ka çmim 26,99 euro dhe Logic Remote për iPad është falas.

Më shumë informacion - Logic Pro dhe MainStage shfaqen në Mac App Store

MainStage (Lidhja e AppStore)
Faza kryesore29,99 €
Telekomanda Logjike (Lidhja e AppStore)
Logjika e largëtfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joel dijo

  Përshëndetje, a ka ndonjë Mainstage për Ipad? Thjesht nuk dua ta mbaj Mac Air tim për të luajtur drejtpërdrejt. Eshte e mundur??? Faleminderit.