Apple Pay zbarkon zyrtarisht në Gjermani, po, tani

Dhe është se kur flasim se Apple vazhdon të punojë për të filluar shërbimet e saj në të gjithë botën, ne po themi që ata nuk kanë 100% të vendeve të mbuluara me diçka aq interesante sa për shembull mund të jetë mënyra e pagesës duke përdorur Apple Pay.

Sot kompania Cupertino zbarkon në vendin gjerman për të qëndruar dhe i sigurt se shumë prej jush janë kaq të befasuar që një vend kaq i rëndësishëm i kontinentit të vjetër si Gjermania nuk ka aktive shërbimin e pagesës me Apple Pay deri më sot, por është.

Apple Pay

Tani jemi të gjithë

Gjermania bashkohet me Anglinë, Francën, Spanjën dhe vendet e tjera të BE-së që e kanë këtë mënyrë e sigurt, e shpejtë dhe efektive e pagesës. Përveç kësaj, e bën këtë me 11 banka në fluturim sapo të nisë, gjë që na kujton fillimin e saj në Spanjë me një bankë të vetme të përputhshme ... Me pak fjalë, është një lajm shumë i mirë për banorët e vendit që nga ata do të jenë në gjendje të paguajnë për blerjet me Apple Pay pa sherr për sa kohë që banka juaj është në listën e bankave të mbështetura.

Tani për tani në Uebfaqja zyrtare e Apple Vendi tashmë ka njoftimin në faqen e parë dhe ne jemi të sigurt që bankat e pranishme në këtë raund të parë do të bashkohen me të tjerë ndërsa ditët kalojnë. Me sa duket mënyra se si punon Apple Pay në Gjermani është saktësisht e njëjtë me gjetkë në të cilën është tashmë i disponueshëm, përdoruesit mund të paguajnë me Mac, duke përdorur Safari, Touch ID ose vetë iPhone, dhe padyshim me Apple Watch, iPhone dhe iPad direkt në dyqane.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.