Apple ka në plan të blejë NextVR

Apple ka në plan të blejë NextVR

Që Apple është përqendruar në realitetin e shtuar është një fakt i qartë dhe më shumë pas kamera që është përfshirë në iPad Pro të ri. Një lëvizje e re nga kompania paralajmëron se është më shumë e interesuar për të blerja e ndërmarrjes NextVR, i specializuar në realitetin virtual.

Apple dëshiron përvojën e realitetit virtual të NextVR

NextVR është një kompani u vendos në Kaliforni e cila është e specializuar në realitetin virtual. Apple ka marrë një vështrim në përvojën e tyre dhe punën e mirë në vitet e fundit dhe dëshiron të marrë përsipër shërbimet e tyre.

Me marrjen e shërbimeve të tyre, nënkuptojmë se kush dëshiron të blejë kompaninë, siç ka bërë së fundmi me Voysis. Dallimi është se NextVR zgjat më shumë se një dekadë të përvojës që kombinon realitetin virtual me argëtimin sportiv.

Edhe pse gjëja më e rëndësishme që kjo kompani ka bërë në këto më shumë se 10 vjet është teknologjia e patentuar që i duhet të përmirësojë transmetimet jo vetëm të video me cilësi të lartë, nëse jo edhe me cilësi të jashtëzakonshme në muzikë.

NextVR ka marrëveshje shumë të mëdha bashkëpunimi. Ne flasim për NBA, Fox Sports, Wimbledon dhe partnerë të tjerë në këtë nivel. Me atë që kompania është një xhevahir i vërtetë për një Apple që dëshiron të dallohet në këtë fushë të realitetit të shtuar ose virtual.

Sipas parashikimeve, oferta e Apple për NextVR është rreth 100 miliardë dollarë. Shuma e saktë nuk dihet, por duket më se e qartë se blerja do të ndodhë, sepse personeli i kësaj kompanie po njoftohet se puna e tyre do të vazhdojë në San Diego (Cupertino).

Një bast i rëndësishëm nga AppleJo për para, për t'u dalluar në këtë fushë dhe për t'i dhënë krahë projekteve të ardhshme që janë të afta të përfitojnë nga skaneri LiDAR i iPad Pro dhe kush e di nëse nuk do të jetë gjithashtu në iPhone tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.