Apple ka në plan të ndryshojë Messages në Mac

Mesazhet në Mac

Një nga tiparet më të mira që Apple ka është aftësia për të komunikuar midis të gjitha pajisjeve të saj. Në këtë mënyrë dhe me të njëjtën llogari iCloud, mund të filloni duke iu përgjigjur një mesazhi në iPhone dhe të përfundoni në Mac. Aplikimi Mesazhet në kompjuter është i ndryshëm nga ai i iPhone ose iPad, megjithatë kjo mund të ndryshojë, të paktën në Mac.

Me daljen e ardhshme të iOS 14, një kod është zbuluar që do të ndryshojë mënyrën e funksionimit të Mac me aplikacionin Messages. Duket gjithashtu se rinovimi do të jetë i plotë.

Me kodin e ri për iOS, Mesazhet do të ndryshojnë në Mac me një version të ri përshtatur me Catalyst. Risitë që ka fituar në versionin iOS nuk janë zbatuar në versionin macOs, siç janë reagimet e shpejta, ngjitësit ose efektet në mesazhe.

Aplikacioni macOS Messages është shumë i thjeshtë krahasuar me iPhone, por kjo pritet të ndryshojë rrënjësisht së shpejti. Me njoftimin që Apple do të bëjë muajin e ardhshëm në WWDC 2020 dhe kodi i ri iOS 14 do të rezultojë në macOS i njëjti version i aplikacionit si në iOS dhe iPadOS.

Mos harroni se Catalyst lejon zhvilluesit të migrojnë aplikacionet e tyre nga iOS në macOS. Me këtë ju mund të keni të njëjtat funksionalitete në macOS si në iOs dhe shpresojmë që Apple më në fund ta bëjë këtë në këtë mënyrë. Mesazhet është braktisur mjaft nga kompania amerikane në formatin e tij kompjuterik pothuajse nga fillimi. Shumë njerëz përdorin një Mac për t'iu përgjigjur jo vetëm postave elektronike. Ka gjithnjë e më shumë njerëz me WhatsApp ose Telegram të instaluar në kompjuterin e tyre.

Shpresoj të realizohet dhe Apple do të na japë atë lajm të mirë muajin tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.