Apple po konsideron blerjen e kompanisë së prodhimit The Morning Show

Përshëndetje rreze dielli

Kompania e prodhimit pas serialit Tregimi i mëngjesit është Hello Sunshine, një kompani prodhimi në pronësi të Reese Witherspoon (përveç Seth Rodsky dhe Jim Toth), i cili nga ana e tijMerrni pjesë në kastin e serialit më të njohur të kësaj kompanie prodhimi, por nuk është i vetmi që ka një marrëveshje ekskluzive me Apple TV +.

Produkte të tjera ju jeni zhvillimin e kësaj kompanie prodhimi dhe që do të dalë në Apple TV + i saj Sipërfaqe me Gugu Mbatha-Raw, Gjëja e fundit që më tha me Julia Roberts dhe serinë muzikore Lloji im i vendit. Siç thuhet nga Wall Street Journal, Apple do të ishte e interesuar të blinte kompaninë e prodhimit për një shifër prej rreth një miliard euro.

Sipas kësaj gazete, producenti Hello Sunshine vuri posterin për Shitje nja dy muaj më parë Dhe që nga ajo kohë ka pasur një numër të madh të paditësve, përfshirë Apple. Kompania vlerësohet në rreth një miliard euro falë serialit të lëshuar tashmë Tregimi i mëngjesit, Big Lies pak y Zjarret Liitle Kudo.

Nëse Apple më në fund e blen këtë kompani prodhimi, ka shumë të ngjarë që bëheni pjesë e Apple Studios, kompania prodhuese e kompanisë me qendër në Cupertino që aktualisht punon Blindja e borës me Jake Gyllenhall, emancipim me Will Smith dhe Vrasësit e Hënës së Luleve me Martin Scorsese dhe Leonardo DiCaprio.

Premiera e sezonit të dytë të serialit Tregimi i mëngjesit është planifikuar për në 17 Shtator, dy vjet pas premierës së sezonit të parë. Kjo vonesë ka ardhur për shkak të faktit se pandemia e koronavirusit paralizoi të gjitha prodhimet dhe se përveç kësaj, një pjesë e madhe e skenarit është rishkruar për t'iu përshtatur situatës së izolimit që kemi provuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.