Russell Crowe dhe Zac Efron mund të jenë pjesë e filmit tjetër për Apple TV +

Zack Efron - Russel Crowe

Sipas djemve të Linja e përcaktuar, Apple Studios po negocion për merrni të drejtat për një film të ri për platformën e saj video streaming, megjithëse gjithçka është ende në ajër. Po flasim për filmin The Greatest Beer Run Ever, një film i drejtuar nga Peter Farrelly (Green Book).

Në kastin e këtij filmi të ri, i cili as nuk është i mbyllur, do ta gjesh Zack efron (The Great Showman, Baywatch) dhe Russell Crowe (Gladiator). Bill Murray (Në shkëmbinj, i humbur në përkthim, Ghostbusters) gjithashtu do ta gjente veten duke negociuar një rol mbështetës.

Ky film i ri është i bazuar në libër Birra më e Mrekullueshme e Drejtuar ndonjëherë: Një Kujtim Miqësie, Besnikërie dhe Lufta shkruar nga Chick Donahue dhe JT Molloy. Skenari është shkruar nga Peter Farrley, Pete Jones dhe Brian Currie. Në prodhim është studioja Skydance e cila përfshin David Ellison, Don Granger dhe Dana Goldberg.

Beer Run tregon historinë e Donahue kur ai u largua nga Nju Jorku në 1967 për të sjellë birrë për shokët e tij të fëmijërisë në ushtri që po luftojnë në Vietnam.

Donohue e çoi një ide të mirë në ekstrem, duke bërë autostop në një anije Merchant Marine, pastaj duke mbajtur birrë nëpër xhungël ndërsa përpiqej të gjente tre miqtë e tij.

I veshur me pantallona të shkurtra dhe këmisha të Havait, ai u gabua për CIA, gjë që ia lehtësoi përpjekjen. Më në fund, kur ai përfundoi karrierën e tij të birrës, ndodhi ofensiva Tet.

Ofensiva Tet ishte një operacion ushtarak nga qeveria e Vietnamit dhe e kryer nga Vietcong në 1968 kundër forcave aleate të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara, një ofensivë që ishte një dështim, por që tronditi publikun Amerikan dhe ishte fillimi i fundit të të negociatat për t'i dhënë fund luftës.

Në rolin e Donahue, Zack Efron do ta gjejë veten, nëse më në fund merr rolin. Ky projekt i ri ka planifikuar ifilloni regjistrimet gushtin e ardhshëm midis Zelandës së Re dhe Australisë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.