Apple po punëson stafin për të futur tekste këngësh në Apple Music

muzika drake apple

Pavarësisht se ka qenë në treg për më shumë se një vit, shërbimi Apple Music ka ardhur duke u rritur si në numrin e përdoruesve që paguajnë ashtu edhe në sasinë e muzikës në dispozicion, por aplikacioni për të menaxhuar gjithë këtë informacion është kritikuar gjithmonë nga shumë përdorues, duke deklaruar se është shumë komplekse për të kryer ndonjë kërkim përmes numrit të madh të opsioneve që aplikacioni na ofron në platformat e tij të ndryshme. Për fat të mirë do të na tregojë versioni i ri i iTunes për Mac dhe ardhja e iOS 10 një rregullim i plotë i ndërfaqes së përdoruesit duke e bërë më të lehtë përdorimina.

Disa javë më parë i bëmë jehonë një lajmi në lidhje me Apple Music dhe tekstin e këngëve. Apple ka në mendje, siç mund ta shohim në fjalën kryesore të qershorit të kaluar për zhvilluesit, të shtojë tekstin e të gjitha këngëve që ofron përmes Apple Music. Për ta bërë këtë, sipas thashethemeve të fundit, Apple po punëson staf për këtë detyrë në vend që të delegojë tek palët e treta që mund ta kryejë këtë funksion në një mënyrë shumë më të shpejtë dhe më të lehtë. Duket se Apple preferon të bëjë kthesa për të ofruar këtë shërbim sesa të shkojë drejt siç duhet.

Në listën e njerëzve që Apple rregullisht kërkon për objektet e saj në Cupertino dhe për dyqanet nëpër botë, ne mund të shohim se si Apple po kërkon një menaxher për tekstin e këngës "team curation". Ky person do të punonte jashtë kampusit, me kompani të ndryshme diskografike dhe puna e tij do të konsistonte në përmirësimin e katalogut të teksteve të ofruara aktualisht nga Apple Music. Por po kërkon gjithashtu personel të specializuar në përkthimin e teksteve të këngëve në gjuhë të tjera, ideal për ata që duan të dinë se çfarë do të thonë këngët.

Të gjitha njoftimet që Apple bën në WWDC ato nuk janë gjithmonë në dispozicion në ditën e prezantimit të versionit të ri të sistemit operativ, por në shumë raste këto janë vonuar, dhe ky shërbim i letrave është me siguri një prej tyre, pasi që në datën kur jemi në të nuk ka gjasa që njerëzit që formojnë grupin e ri të punës do të kenë kohë të mjaftueshme për më pak për t'u ulur në stacionin tuaj të punës dhe gjithçka që mbetet përpara.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.