Apple po zhvillon një ekran të jashtëm me një procesor të integruar A13

Monitori Pro Pro i Ekranit XDR

Apple po punon për një lloj të ri të ekranit të jashtëm Pro Display XDR me procesor të integruar. Një ide e shkëlqyeshme për të liruar Mac-in tuaj të lidhur nga llogaritjet grafike. Kjo do të thotë që i lidhur me një mini mini Mac të thjeshtë, do të keni një stacion pune të fuqishëm për redaktimin e imazheve dhe videove, ose për lojëra.

Problemi do të vijë në çmim. Nëse një ekran i jashtëm nga Apple tashmë ka një pasuri të vlefshme, unë nuk dua të mendoj se çfarë do të kushtojë thënë me procesorin e integruar dhe Motorin Neural. Do ta shohim…

Ekrani i jashtëm Apple Pro Display XDR ka ekzistuar për mjaft kohë, por nuk ka thashetheme për një version të azhurnuar në afat të shkurtër. Por rezulton se Apple është duke testuar brenda një ekran të ri të jashtëm me një Procesori A13 dedikuar dhe gjithashtu me Motori nervor.

Ekrani i ri po zhvillohet nën emrin e koduar J327, por në këtë pikë, detajet mbi specifikimet teknike janë një mister. Duket se ky ekran do të ketë një SoC të bërë nga Apple, i cili për momentin është çipi A13 Bionic, i njëjti që përdoret në linjën iPhone 11.

Së bashku me çipin A13, ekrani i jashtëm përmban Motorin Neural, i cili shpejton detyrat e të mësuarit automatikisht. Një ekran i tillë i jashtëm me një SoC të dedikuar ka të ngjarë të jetë një model i ri për të zëvendësuar atë aktual Pro Shfaq XDR.

Sigurisht që do të ishte një ide e shkëlqyeshme. Kanë një CPU / GPU e integruar në ekranin e jashtëm mund të ndihmojë Mac-et të shpërndajnë grafikë me rezolucion të lartë pa përdorur të gjitha burimet e procesorit të brendshëm të Mac-ut.

Apple gjithashtu mund të kombinojë fuqinë e ekranit SoC me procesorin Mac për të siguruar edhe më shumë performancë për drejtimin e detyrave shumë grafike. Një mundësi tjetër është të përdorni këtë SoC për të shtuar disa veçori inteligjente në Pro Display XDR, të tilla si AirPlay.

Unknownshtë e panjohur se si po përparon projekti, dhe nëse së shpejti do të lirohet për shitje ose është akoma koha që ajo të jetë gati. Ne do të jemi të vëmendshëm ndaj thashethemeve të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.