Apple prezanton Apple Watch Series 6 dhe Apple Watch SE

Dhe ne vazhdojmë të komentojmë lajmet se kjo kryesore kryesore nga Apple. Tani është radha e dy serive të reja Apple Watch. Dhe them dy sepse ky vit është pak atipik për sa i përket risive të paraqitura në orën inteligjente të kompanisë.

Deri tani, çdo vit Apple lëshonte një seri të re, në dy madhësi të ndryshme. Pjesërisht që nuk ka ndryshuar. Sot paraqitet seria 6. Por risia qëndron në një seri të re, më ekonomike, të quajtur Apple Watch SE, duke ndjekur filozofinë e iPhone SE. Le të shohim se çfarë lajmi ata na ofrojnë.

Tim Cook e ka përqendruar hyrjen në prezantimin e Apple Watch të ri në shqetësimin e kompanisë për shëndetin e përdoruesve të saj. Padyshim që fokusi i kësaj fjale do të përqendrohet në gamën e re të Apple Watch SE. Në teori duhet të përqendrohemi më shumë në Seri Apple Watch 6, seriali më i fuqishëm deri më tani, por që ka të njëjtin dizajn të njohur dhe duke shtuar vetëm disa funksione të reja më shumë sesa pritej si analiza e oksigjenit në gjak, e bën atë jo aq "të ri" sa Apple Watch SE.

Seria Apple Watch 6

Pak risi që Apple na ofron në këtë seri të re 6 të Apple Watch. Nëse seria 5 na ofronte ekranin «Gjithmonë aktiv» dhe pak më shumë, këtë vit risia qëndron në matjen e niveli i oksigjenit falë një sensori të ri të pasmë me 4 LED dhe tre ngjyra të reja, blu, gri të errët dhe të kuqe. Ju merrni një procesor të ri S6 që përmirësohet ndjeshëm nga ai i vjetri. Ata gjithashtu na kanë mësuar sfera të reja dhe dizajne të reja të rripave.

Vazhdoni i njëjti dizajn i jashtëm si seria 5, duke ndjekur të njëjtën gjë me dy madhësitë 40 dhe 42 mm, spirancën e njëjtë të rripit dhe dy versionet e disponueshme: GPS dhe LTE. Nëse dikush priste një dizajn të ri me një ekran rrethor ose risi të tjera, ata do të duhet të presin për vitet e ardhshme. Nëse diçka funksionon dhe është e suksesshme, është më mirë të mos e prekni atë. Çmimi: nga 399 dollarë konfigurimi më themelor (GPS).

Apple Watch SE

Kjo është një risi e madhe në historinë e Apple Watch. Ora e parë inteligjente e buxhetit të Apple. Duke ndjekur filozofinë e iPhone SE, kompania e ka parë të arsyeshme në këto kohë të vështira për shkak të pandemisë për të lëshuar një linjë të re të Apple Watch pa aq shumë karakteristika sa seritë 5 dhe 6, dhe me një çmim më të ulët. Një ide e mrekullueshme.

Apple sapo e prezantoi atë, duke synuar përdoruesit e fëmijëve. Ky Apple Watch SE i ri mund të lidhet me iPhone të prindërve, edhe nëse ata tashmë kanë të lidhur Apple Watch-in e tyre. Kështu që një fëmijë mund të përdorë Apple Watch SE pa pasur një iPhone.

Me të njëjtin trup si Seria 3 dhe Seria 4 e pensionuar, kjo linjë e re e Apple Watch ka më pak karakteristika sesa seritë e reja të Apple. këto funksione janë ato që kërkojnë sensorë të caktuar specifik, të cilat janë eliminuar për të ulur kostot. Si për shembull EKG dhe monitorimi i oksigjenit në gjak.

Apple Watch SE humbet gjithashtu funksionin "Allways on" të ekranit gjithmonë të ndezur që u krijua në Serinë 5 dhe tashmë në Serinë 6. Çmimi, nga 279 dollarë për modelin më themelor (GPS).

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jimmy iMac dijo

  Ajo që u mungonte fëmijëve, nëse ata janë tashmë memecë me telefon, tani jepu atyre një orë në mënyrë që ata të bëhen më të varur.

 2.   Alfredo dijo

  Apple Watch SE ka të njëjtin trup dhe dizajn si seritë 4,5 dhe 6.