Apple prezanton shërbimin iCloud + në WWDC 2021

iCloud + WWDC 21

Gjatë fjalës së sotme kryesore të WWDC, Apple prezantoi një shërbim të ri iCloud +. Me veçori të reja së bashku me hapësirën ruajtëse iCloud. iCloud + përfshin tre karakteristika të reja, pa rritur çmimet iCloud.

iCloud + është shërbimi i ri i Apple për të siguruar një zgjidhje duke qenë në gjendje të kurseni gjëra që kanë rëndësi për ne në re pa zënë vend në pajisjet tona dhe gjithashtu duke qenë në gjendje t'i keni ato nga ndonjë prej tyre dhe Nga kudo.

Para se të përmendin këto funksione të reja, ata na tregojnë se janë futur mënyra të reja për të rikuperuar llogarinë iCloud:. Tani mund të shtojmë një kontakt rikuperimi. Mirësia !!.

Diçka që ishte gjithashtu shumë e nevojshme edhe pse askush nuk dëshiron të flasë për të. Ora e vdekjes sonë. Ju gjithashtu mund të shtoni kontakte për të transmetuar informacionin tuaj dixhital kur vdisni.

Po kthehemi te iCloud +. Shtë një shërbim i përqendruar në privatësi. Përmes Rele privat, ju do të jeni në gjendje të lundroni në Safari në një mënyrë edhe më private për të shmangur lënien e gjurmëve pas nesh. Ju mund të lidhni të gjitha kamerat që dëshironi me iCloud me iCloud +

"Doneshtë bërë në mënyrë që askush, duke përfshirë Apple, të mund të dijë kush je »

Gjithashtu me këtë funksionalitet të ri iCloud + të shtuar me Rele Private, su përshtatet shërbimeve të tjera të Apple si Mail. Në këtë mënyrë, ne mund ta fshehim adresën e postës elektronike duke krijuar një adresë pasqyre. Kjo do të ndihmojë në mbrojtjen e adresës tuaj reale të emailit.

Një shërbim i ri që sinqerisht e njohisha duke pritur, jo për shkak të thashethemeve, nëse jo sepse ishte e nevojshme. Shumë e nevojshme. Një sistem i ri që ndihmon në ruajtjen e mëtejshme të të dhënave tona, duke marrë parasysh që Mail dhe iCloud janë një nga shërbimet që kanë pësuar më shumë nga hakerat.

Ne do të duhet të shohim se si funksionojnë ata por duken shume shume mire. Do të shohim rishikime dhe mbi të gjitha do të shfrytëzojmë rastin të shohim se si funksionon. Mos harroni se Apple nuk e rrit çmimin. Ndoshta tani ka kuptim të paguash për këtë shërbim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.