Apple publikon 5 video duke përmbledhur 5 ditët e konferencave WWDC

WWDC do të jetë më 7 qershor

Sapo WWDC i këtij viti 2021 të ketë mbaruar, kompania Cupertino fillon një seri të vVideot në të cilat secila prej seancave ditore shfaqet në një mënyrë shumë të përmbledhur që ndodhi midis zhvilluesve dhe inxhinierëve të Apple.

Kjo ngjarje mund të jetë e fundit që Apple kryen përmes transmetimit dhe kompania tashmë po konsideron në këtë pikë të hapë dyert përsëri për mediat, punëtorët dhe të tjerët në prezantimet e tyre. Për momentin ajo që kemi tani është këto video përmbledhëse dhe Do të shohim nëse ai më në fund hap derën për të bërë prezantime të drejtpërdrejta ose vazhdoni me këto transmetime.

Në këtë rast, përmbledhja e ditëve të WWDC janë si më poshtë duke filluar nga dita 0 e cila është prezantimi për të gjithë zhvilluesit dhe përdoruesit e Apple:

Pastaj ato ndiqen nga konferenca ekskluzive për zhvilluesit dhe në këtë rast ato janë më poshtë video të paraqitura nga Animojis në këtë rast:

Ky nuk është një rast i të shikuarit të gjithë prezantimit ose sesioni është një përmbledhje e vogël e asaj që iu shfaq zhvilluesve gjatë këtyre pesë ditëve pas Keynote fillestare. Apple tani po kërkon zhvilluesit nëse duan një konferencë për vitin e ardhshëm më tipike për vitet e tjera pa një pandemi, domethënë me ndihmën ballë për ballë prej tyre. Për momentin ajo që kemi është kjo përmbledhje e vogël për ne që nuk kemi parë ndonjë nga këto seanca ose nuk kemi mundur të ndjekim ngjarjen e përditshme, prandaj le të kënaqemi!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.