Apple publikon një video se si "Oak" Felder punon në MacBook Pro të tij me Logic Pro X

Lisi Felder

Epo, dikush mund të mendojë se kjo video që ne tregojmë më poshtë erë e keqe nga reklamat, ashtu si në shikim të parë. Por nëse mendojmë një moment më vonë, as Apple nuk ka nevojë të promovojë veten me një muzikant, as "Lisi" Felder ju duhen paratë e Apple.

Kështu që unë jam akoma një naiv, por mund të ndodhë që kompozitori të jetë i kënaqur që punon me të. mjedisi i mollës, dhe ata të Cupertino tashmë po i bëjnë mirë këto video promovuese. Nuk ka dollarë të përfshirë. Tendosje?

Warren "Oak" Felder është një producent dhe kompozitor i rekordeve i nominuar në Los Anxhelos nga Los Angeles. Çmime Grammy të muzikës. Ai është i njohur për punën e tij si pjesë e dyshes së produksionit Pop & Oak, dhe ishte nominuar për një çmim Grammy në 2015.

Felder ka meritën e tij tre çmime BMI Pop dhe shkruan dhe prodhon këngë për artistë të tillë si Demi Lobato, Sabrina Carpenter, Britney Spears dhe Rihanna, ndër shumë të tjerë. Këngët e tij shfaqen në top listat e mëdha botërore.

Apple ndau një video të re sot në kanalin e saj në YouTube duke marrë një vështrim në prapaskenë se si Oak Felder punon në krijimin e temave të reja, si MacBook Pro është e rëndësishme për punën tuaj të përditshme. Videoja e re gati shtatë minutëshe e titulluar "Në Studio me Producentin e Muzikës të nominuar nga Grammy Oak Felder" ofron një vështrim të kujdesshëm se si Felder mendon dhe ndien për prodhimin e muzikës.

Videoja tregon Felder në modalitetin krijues duke prodhuar një këngë të re. Gjatë rrugës, flisni për prodhim muzikor, duke krijuar tingullin e tyre unik, duke punuar me artistët më të mirë në botë dhe çfarë do të thotë për muzikantët e rinj të kenë qasje në një teknologji kaq të fuqishme që nuk ka qenë kurrë e mundur më parë.

Felder shpjegon në video se më parë nëse do të kishit një ide të mirë, për ta shprehur atë dhe për ta ndarë me të tjerët, duhet të shpenzonit Dollarit amerikan 2.000 çdo ditë në marrjen me qira të një studio regjistrimi për të bërë testet e para në mënyrë që të tjerët të mund të dëgjojnë atë këngë të re me një minimum cilësor. Tani kemi një teknologji shumë të fuqishme për artistët e rinj dhe ata mund të zhvillojnë zonën e tyre krijuese më shpejt, të redaktojnë më shpejt, më lirë dhe më mirë.

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.