Apple punëson drejtorë të "McMillions $" për dokueteri të reja

Drejtorët e McMillions

Dokumentarie është një fjalë e re për të përcaktuar një ide shumë të vjetër. Isshtë një lloj shumë i vjetër i programit televiziv që tani duket se po rikthehet. Simplyshtë thjesht një dokumentar i shpjeguar në disa kapituj. Kjo ishte bërë tashmë nga Félix Rodriguez de la Fuente shumë vite më parë, dhe tani ajo është rikthyer në modë.

Dy regjisorë amerikanë kanë triumfuar në HBO me dokumentet e tyre "McMillion $". Ata po përgatisin një të ri dhe e kanë hedhur në ankand tek ofertuesi më i lartë. Apple e ka marrë për një shumë «de shtatë figura« Kështu që pas disa muajsh, ne do ta shohim atë në Apple TV +.

Revista Afati i fundit ka publikuar lajmin se, pas një situate shumë konkurruese, pothuajse një ankand për ofertuesin më të lartë, Apple ka siguruar një seri të re dokumentare me katër pjesë, nga regjisorët e famshëm Brian Lazarte dhe James Lee Hernández.

Ky çift janë regjisorët e serisë dokumentare McMillion $. Për më tepër, ne tashmë e dimë se nga çka përbëjnë këto dokuze të reja që ata i kanë shitur Apple. Një raport me katër pjesë që tregon "historinë e pabesueshme të vërtetë të një prej mashtrimeve më të mëdha në historinë e qeverisë amerikane". Nuk ka të dhëna të tjera, Nderimi juaj.

Lazarte dhe Hernández do të jenë gjithashtu prodhuesit e dokumenteve të përmendura përmes kompanisë së tyre të prodhimit. Nga Prodhimet e Matësit të Argëtimit. Kjo do të jetë puna e radhës e këtyre dy regjisorëve pas dokumentarit të suksesshëm "McMillion $" që u prezantua në HBO në shkurt të këtij viti.

Ky seri dokumentar i HBO tregoi historinë se si 24 milion dollarë u vodhën nga loja Monopoli që McDonald's paraqiti në vitet 1990. Dokumentet treguan se ekipi i FBI ndiqte kriminelin pas grabitjes, dhe madje edhe ideatori pas heist u pa.

Veryshtë shumë e qartë se Apple vazhdon të vërë bast shumë fort për të rritur katalogun e saj të programeve që pak nga pak ajo vazhdon të zgjerohet në platformën e saj të videos Apple TV +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.