Apple pyet zhvilluesit nëse duan WWDC22 ballë për ballë apo jo

Traditionshtë traditë që në fund të javës së WWDC, Apple të mbajë një sondazh i kënaqësisë midis të gjithë zhvilluesve që marrin pjesë në të. Një gjë logjike dhe e zakonshme për të "kapur" ndjesitë që ndihmësit e saj kanë pasur këto ditë, dhe kështu të përpiqen të përmirësohen në edicionin tjetër.

Dhe pikërisht në lidhje me edicionin e ardhshëm, Apple ka bërë një pyetje në pyetësorin në fjalë. Ju dëshironi të dini se çfarë preferojnë zhvilluesit: a WWDC22 virtuale si këto dy botimet e fundit, ose kthehuni te ngjarjet ballë për ballë siç ishte bërë para pandemisë. Veryshtë shumë mirë që vullneti i të pranishmëve të merret parasysh. Ne do të shohim se çfarë vendosmërie bëjnë ata në këtë drejtim.

Brenda sondazhit të zakonshëm të kënaqësisë që Apple kryen për pjesëmarrësit e javës WWDC, kompania po kërkon zhvilluesit nëse, pas dy vjetësh të konferencës të mbajtur në format dixhital, ata do të ishin të hapur për të marrë pjesë në një konferencë personale në edicionin tjetër vitin e ardhshëm.

Për shkak të pandemikeApple ka mbajtur Konferencën e saj në botë për Zhvilluesit në një format plotësisht dixhital për dy vitet e fundit. Këto dy edicione, të cilat përfshijnë një konferencë të para-regjistruar në Apple Park dhe disa sesione të disponueshme në internet falas, janë pëlqyer nga shumë në komunitetin e zhvilluesve.

WWDC22 virtuale, ballë për ballë ose e përzier

Ndryshe nga WWDC ballë për ballë, formati online i ka mundësuar Apple të arrijë miliona të zhvilluesve dhe përdoruesve në të gjithë botën. Tani, ndërsa drita në fund të tunelit fillon të shfaqet me lumturinë covid-19, Apple mund të planifikojë të kthehet në një konferencë personalisht vitin e ardhshëm duke ruajtur disa aspekte në një format dixhital.

Një nga pyetjet si pjesë e sondazhit të këtij viti WWDC është: "Sa e mundshme do të ishte të ndiqni një konferencë personalisht pasi të keni përjetuar një ngjarje tërësisht në internet?"

Padyshim që Apple tashmë po mendon për edicionin e ardhshëm WWDC22 dhe do të shqyrtojë nëse do ta bëjë atë fytyrë, ose vazhdoni me atë virtual si këto dy botimet e fundit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.