Apple ridizenjon uebfaqen e Apple Music for Artists

Apple Music për Artistët

Djemtë në Apple sapo kanë rimodeluar versionin në internet të faqes Apple Music për Artistët, faqe interneti ku artistët mund të gjejnë gjithçka që u nevojitet për të publikuar këngë në Apple Music, të shohin të ardhurat që marrin nga riprodhimet, ku riprodhohen këngët e tyre ...

Sipas kompanisë, faqja e re në internet është "shtëpia e re e centralizuar" për artistët për të gjetur mjetet dhe informacionin se si të përgatisin muzikën e tyre për platformën streaming të Apple. Me ridizenjimin e kësaj faqe në internet, Apple flet për shërbimin e saj të ri Apple Music Lossless dhe Dolby Atmos.

Me daljen e ardhshme të Apple Music Lossless, faqja e internetit e ridizajnuar gjithashtu ka më shumë detaje mbi këngët në Dolby Atmos dhe si artistët mund të përfitojnë plotësisht nga kjo teknologji.

Dolby Atmos përshtatet në paketën tuaj të preferuar krijuese, qoftë si një shtojcë ose përmes integrimit vendas. Me aftësinë për të monitoruar në altoparlantë ose kufjet tuaja të preferuara, këto zgjidhje intuitive ju ndihmojnë të zhbllokoni mundësi të reja me një liri më krijuese, qoftë në studio, në shtëpi ose gjatë lëvizjes. Dolby Atmos Production Suite integrohet lehtësisht në disa stacione udhëheqëse Digital Audio (DAW), duke përfshirë Logic Pro.

Përmes skedës së re Krijo, artistët mund të marrin këshilla të dobishme se si të përdorin pajisjet dhe aplikacionet e Apple për të kompozuar një këngë, veçanërisht aplikacionin. memorandume zëri ,, GarageBand dhe Logic Pro me shtojca të palëve të treta.

Nga Apple ata inkurajojnë artistët që të krijoni videot tuaja muzikore me Final Cut Pro dhe ai ka promovuar videot e tij të reja përmes aplikacionit Clips.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.