Apple rinovon "Carpool Karaoke" dhe do të ketë një sezon të dytë

Carpool Karaoke

Pas suksesit të sezonit të parë, Apple duket se po vë bast shumë për përmbajtjen e saj në këtë vit 2018 dhe po e tregon atë çdo ditë që kalon. Ndër shërbimet e tij me vlerë të shtuar janë seritë e ofruara në Apple Music. Një prej tyre, një nga të parët që doli në dritë në 2017, është Carpool Karaoke, e cila ka marrë një pritje të shkëlqyeshme nga pajtimtarët e markës dhe është një nga seritë më të ndjekura nga konsumatorët e shërbimit të pagesave të kompanisë.

Për këtë arsye, sot ne i bëjmë jehonë një lajmi me të cilin, pas disa thirrjeve të bëra që kanë vënë në kontakt media të ndryshme nga një përfaqësues i CBS (kompania e prodhimit të programit), Wasshtë konfirmuar që shfaqja do të ketë të paktën një sezon të dytë.

CarPool-Karaoke

Siç e dimë tashmë, "Carpool Karaoke: The Series" në dispozicion vetëm për abonentët e Apple Music, dhe programi bazohet në thelb në intervista të kryera në një makinë me personazhe të rëndësishëm të muzikës, qofshin ata këngëtarë, kompozitorë, regjisorë, atletë të njohur, aktorë, etj., në një dinamikë shumë argëtuese dhe me shumë prekje humori, duke e bërë gjithnjë aludim në mjedisin muzikor.

Ndër personazhet më të spikatur të sesionit të parë që përfundoi vitin e kaluar, personalitetet e famshme të tilla si Alicia Keys, John Legend, Shaquille O'Neal, John Cena, Lebron James dhe Will Smith spikasin.

Edhe pse ende nuk dimë asgjë se çfarë do të sjellë sezoni i dytë, pasi ata nuk kanë filluar as xhirimet, prandaj nuk ka data zyrtare të lëshimit ose diçka e tillë, ne shpresojmë që në këto muaj Apple të hedhë dritë dhe të sqarojë se cili do të jetë një sezon i ri i programit të ri të prezantuar nga James Corden.

Në një përpjekje për të hyrë në tregun e përmbajtjes audiovizive, Apple po bën të gjitha përpjekjet e saj për të marrë një vend në lartësinë e të mëdhenjve si Netflix ose HBO.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.