Apple shpjegon se si të lidhni Beats Studio Buds me Mac

Beats

Në lançim ose më saktë prezantimi i kufjeve Beats Studio Buds të Apple, në faqen e saj zyrtare të internetit doli të ishte më afër sesa shumë prisnin, por ata më në fund u shfaqën pa një datë zyrtare të lëshimit.

Këto kufje të reja Apple janë në dispozicion në tre ngjyra, ato janë mjaft të lira dhe më e mira nga të gjitha është se ato mund të lidhen përmes Bluetooth me Mac-in tonë lehtë. Sot në Apple ata na kanë treguar se si t'i lidhim me Mac dhe ne duam ta ndajmë atë me të gjithë ju edhe pse ne ende nuk kemi një datë zyrtare të disponueshmërisë nga këto Rrahje të reja.

Çiftoni Studio Buds me Mac tuaj ose një pajisje tjetër Bluetooth

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se si pjesa tjetër e kufjeve pa kabllo ne mund t'i lidhim këto Beats përmes lidhjes Bluetooth të Mac-ut tonë. Në këtë kuptim, versioni i sistemit operativ në të cilin jemi dhe të tjerët nuk ka rëndësi, ne thjesht duhet të ndiqni hapat e mëposhtëm:

 1. Sigurohuni që Bluetooth është i aktivizuar në Mac tuaj
 2. Me kapakun e kutisë së hapur, vendosni Beats Studio Buds pranë Mac ose pajisjes tjetër
 3. Shtypni dhe mbani shtypur butonin e sistemit në kutinë e karikimit derisa të ndizet LED
 4. Hapni menunë Bluetooth në Mac ose pajisje tjetër. Për shembull, në Mac tuaj, zgjidhni menunë Apple ()> Preferencat e Sistemit, pastaj klikoni Bluetooth
 5. Në listën e pajisjeve Bluetooth të zbuluara, prekni ose klikoni Beats Studio Buds

Për momentin nuk mund të lidhemi pasi ato nuk janë të disponueshme për përdoruesit por me siguri do të kemi lajme shumë shpejt ose të paktën shpresojmë kështu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.