Apple tashmë ka studiot në New York për prodhimet Apple TV + në Bregun Lindor

Studiot Kaufman

Lajmet e fundit që kemi lidhur me Apple TV +, shërbimi video streaming i Apple, nuk kanë të bëjnë me një seri, por me objektet e reja që ka marrë me qira në bashkinë e Queens, në New York City. Këto pajisje synojnë të prodhojnë përmbajtje, Ata kanë një sipërfaqe prej gati 30.000 metra katrorë.

Zyrat kryesore të Apple TV + janë të vendosura në Kaliforni, posaçërisht në Culver City dhe janë baza e Bregut Lindor të Shteteve të Bashkuara. Këto lehtësi përdoren për prodhimet e Apple TV në kombinim me studiot e ndryshme të vendosura përreth qytetit të Los Anxhelos.

Hapësira e re për zyre 27.500 metra katrorë ndodhet në Kaufman Astoria Studios. Studimi ka nje backlot (zona e një studioje filmi që përmban ndërtesa të përhershme në natyrë për skena në natyrë në prodhime filmike ose televizive) të New York City.

Sic thuhet TheRealDeal, marrëveshja ajo u mbyll vitin e kaluar dhe u bë një nga qiratë më të mëdha në Queens gjatë vitit 2020.

Apple TV + do të zërë fazën e katit nëntokësor prej 10.000 metra katrorë, e cila ka tavane prej 9 metrash. Ofruesi i përmbajtjes gjithashtu do të zërë 12.000 metra katrorë të tjerë të hapësirës së prodhimit në katin e parë dhe të katërt dhe 4.500 metra katrorë hapësirë ​​të zyrës në katin e pestë.

Për momentin nuk është e qartë cilat seri do të xhirohen në këto ambiente, por ka shumë të ngjarë që seria Dickinson është njëra prej tyre, pasi që aktualisht është duke u regjistruar në studiot e tjera të firmës Kaufman, pronari i objekteve që Apple sapo ka marrë me qira.

Nuk ka të dhëna Apple TV +

Në konferencën e djeshme të rezultateve, Tim Cook nuk foli në asnjë moment për Apple TV +, kështu që për momentin ne e dimë pa e ditur numrin e përdoruesve që po testojnë ose kanë provuar shërbimin, planet për përmbajtjen e re, audiencat, seritë më të shikuara ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Rafa dijo

    A është California në bregun lindor dhe New York në perëndim? Bota përmbys.