Apple TV +: Filmi Banker, më në fund është dalë në treg

Banker

Më në fund, Apple ka qenë në gjendje të nxjerrë filmin e saj origjinal me titull "The Banker". Pas një vonese të konsiderueshme, filmi është publikuar në Muzeun Kombëtar të të Drejtave Civile në Memfis, Tenesi.

Filmi me protagonist Bernard Garret dhe Samuel L. Jackson, të cilët kanë marrë pjesë në premierë dhe që bazohet në ngjarje të vërteta, tashmë është në kinema dhe së shpejti do të jemi në gjendje ta shijojmë atë përmes Apple TV +.

Filmi origjinal i Apple "The Banker" tashmë është publikuar

Premiera e filmit Apple bazuar në ngjarje të vërteta, ajo është lëshuar në Tenesi, në Muzeun Kombëtar të të Drejtave Civile në Memfis.

Filmi tregon historinë e dy biznesmenëve të cilët ishin një revolucion në kohën e tyre. Anthony Mackie (luajtur nga Bernard Garrett) dhe Joe Morris (Samuel L. Jackson), Ata hartuan një plan për të kapërcyer racizmin që mbretëroi në SH.B.A. në vitet 60.

Plani ishte që të përdorte atë që mund të quhet njeri kashte. Jo për të mashtruar, nëse jo për të drejtuar kompaninë. Ata mësuan një burrë me lëkurë të bardhë për të drejtuar biznesin dhe kështu të jenë në gjendje të përparojnë si burra të zinj në një shoqëri raciste me ato me ngjyrë.

Premiera e Banker në kinema

Bernard Garrett dhe Samuel L. Jackson, në premierën e filmit The Banker

Filmi do të mund të shihet në disa kinema të zgjedhura nga 6 Marsi dhe gjithashtu përmes Apple TV +. Pjesa tjetër e kinemave do të marrë filmin në 20 Mars.

Filmi ka vonuar shfaqjen e tij, për disa muaj, për shkak të akuzave të një prej aktorëve mbështetës për abuzim bërë nga një prej producentëve ekzekutivë të filmit. I gjithë kasta, në një mënyrë shumë unike, të filmit lëshoi ​​një deklaratë duke iu përgjigjur atyre akuzave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.