Apple TV + ka marrë gati 400 nominime për çmime që nga fillimi i saj

Kur u lançua shërbimi Apple TV +, një nga premisat e tij ishte që përparësia të jepej para sasisë. Për momentin, realiteti i imponohet trillimit të serialeve dhe filmave që transmetohen përmes Apple TV + dhe shihet se si Apple mbetet e vendosur dhe besnike ndaj asaj që tha në atë kohë. Në fakt ne u referohemi testeve. Apple ka njoftuar që deri më sot dhe që nga themelimi i saj, Apple TV + ka marrë pothuajse 400 nominime për çmime nga subjekte të ndryshme dhe sipas kategorive të ndryshme.

Apple TV 6

Apple njoftoi se deri më tani, filmat dhe seritë e Apple TV + kanë marrë 389 nominime çmimesh dhe kanë fituar 112 çmime që nga shërbimi i transmetimit i lëshuar në nëntor 2019. Kompania tha se Apple TV + ka marrë më shumë vlerësime më shpejt se çdo shërbim tjetër streaming në debutimin e saj.

L çmimet e fundit për Apple TV + përfshijnë serinë e komedisë hit "Ted Lasso" e cila mori një çmim Peabody për Përsosmëri në Tregime, ndërsa Apple gjithashtu fitoi dy çmime. Zgjedhja e Kritikëve Çmimet TV Real për serinë e intervistave të Oprah Winfrey "Biseda Oprah" dhe serinë dokumentare "1971: Viti Muzika Ndryshoi Gjithçka".

Gjithashtu, e ardhmja e Apple TV + është shumë inkurajuese me më shumë përmbajtje origjinale në muajt e ardhshëm:

 • Komedia muzikore e animuar "Central Park": premiera e sezonit të dytë në 25 qershor
 • Seriali komedi "Ted Lasso": premiera e sezonit të dytë në 23 korrik
 • "E vërteta të tregohet" dramatike: premiera e sezonit të dytë në 20 gusht
 • Seri dramatike fantastiko-shkencore «Shih»: premiera e sezonit të dytë në 27 gusht
 • "The Morning Show": premiera e sezonit të dytë në Shtator 17
 • Triller shkencor-shkencor "Pushtimi": The Tetor 22
 • Seriali i errët i humorit "The Shrink Next Door": premiera në Nëntor 12 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.