Apple zbulon imazhet e dyqanit të ri të Apple që hapen këtë fundjavë në Seul, Koreja e Jugut

Apple Store Seul

Siç zbuloi partneri ynë Jordi javën e kaluar, Apple do të hapë një dyqan në Seul këtë 27 Janar, Prania e parë fizike e Apple në Korenë e Jugut, ku do të mbahet një hapje madhështore siç është zakon për premierat e kompanive të këtij lloji.

Kompania e teknologjisë me qendër në Cupertino, ka dërguar sot një njoftim për shtyp duke informuar për hapjen e madhe dhe ndarjen e imazheve të reja të asaj që do të jetë selia e re e Apple, këtë herë në vendin aziatik.

Apple Store Seul 2

Apple Store Seul 3

Siç mund ta shohim në imazhet, të cilat nuk kanë mbeturina, dyqani, shumë si Apple, si mund të ishte ndryshe, ndjek një model të kujdesshëm të përdorur në pjesën tjetër të homonimeve të shpërndara nëpër botë. Me hapësira të mëdha për seanca, punëtori dhe takime klientësh, si dhe një mur video mbresëlënës 6K në murin kryesor. Përveç kësaj, Apple raporton se, në total, anëtarët e ekipit të ri të dyqaneve flasin më shumë se 15 gjuhë së bashku.

Në këtë njoftim për shtyp, Angela Ahrendts, Zëvendës President i Shitjeve dhe Shitjeve me pakicë, dhe përgjegjës për të gjitha dyqanet e Apple në të gjithë globin, foli rreth asaj se sa është e lumtur që më në fund ka një prani fizike në Seul:

 "Ne jemi të kënaqur të hapim një shtëpi të re për klientët tanë në qytetin e gjallë të Seulit, dhe ne shpresojmë të vazhdojmë të rritemi në Kore. Dyqanet tona janë vende për mbledhjen e komunitetit ku të gjithë mund të lidhen, të mësojnë dhe të krijojnë ".

Dyqani i ri, i cili do të hapë dyert të shtunën e ardhshme, 27 janar, është e vendosur në rrethin ekskluziv tregtar të "Garosugil", dhe është kaq e rëndësishme për të qenë dyqani i parë Apple në një vend aziatik. Përveç kësaj, Apple krijon një dyqan në qytetin e lindjes të konkurrencës së saj kryesore, Samsung.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.