Apple zgjeron katalogun e shërbimit të saj të ardhshëm VOD duke fituar të drejta të reja

Deri më sot, pak janë ndjekësit e Apple, që nëse mbahen rregullisht të informuar për situatën aktuale të kësaj kompanie, nuk janë në dijeni të planeve të zgjerimit që ka në tregu i transmetimit të videove. Hapi i parë u ndërmor me lansimin e Apple Music në 2015. I dyti mund të hidhej në Mars të vitit të ardhshëm më shpejt.

Ndërsa mbërrin ajo datë, Apple jo vetëm që ka filluar prodhimin e një partiture të serialeve të saj, disa prej tyre prodhuar nga emra të mëdhenj në industrinë e filmit, por gjithashtu po zgjeron pjesën për dokumentarë dhe filma, një seksion që do të jetë gjithashtu i pranishëm në platformën video streaming të kompanisë me bazë në Cupertino.

Djemtë në Tim Cook e kanë zgjeruar këtë katalog, duke blerë të drejtat për dy produkte të reja që janë ekspozuar në Festivali Ndërkombëtar i Filmit në Toronto. E para prej tyre "Mbretëresha elefane", na tregon se si një matriark elefant e çon tufën e saj në një vend të ri, ku gjendet një burim uji, pasi që ata janë detyruar të largohen atje ku ishin për shkak të mungesës së ujit dhe se ajo më në fund do të bëhet shtëpia juaj.

Titulli i dytë është një film i animuar i krijuar nga Cartoon Saloon dhe Melusine Productions. Regjisorët, Tomm Moore dhe Ross Stewart janë nominuar dy herë për Oskaret e Akademisë së Hollywood. Ai film, i quajtur Wolfwalkers, na tregon një gjuetar i ri nxënës me emrin Robyn në një botë plot bestytni.

Siç e përmenda në fillim të këtij artikulli, shërbimi video streaming i Apple mund të paraqitet zyrtarisht në Mars të vitit të ardhshëm, megjithëse duke parë vonesat që Apple ka në shumë prej lëshimeve të saj, ne nuk duhet të jemi nën asnjë iluzion për atë datë. Përveç kësaj, katalogu fillestar do të jetë shumë më i ulët se ai që mund të gjejmë sot në Netflix, HBO ose Amazon Prime Video.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.