Aquavias, një lojë zbavitëse me të cilën duhet të parandalojmë thatësirën duke ndërtuar ujësjellësa

Për të gjithë ata përdorues që duan të shijojnë lojëra herë pas here gjatë joproduktive në Mac, në Mac App Store kemi në dispozicion një seri lojërash që mund të plotësoni nevojat tona në mënyrë të përsosur. Një nga të fundit që ka mbërritur ka qenë aventura klasike Alto, për të cilën ju informuam disa ditë më parë.

Një lojë tjetër, me të cilën mund të kalojmë edhe joproduktive është Aquavis, një lojë zbavitëse në të cilën duhet parandalojnë thatësirën e qytetit duke krijuar një seri ujësjellësish nga rezervuarët e ujit të qytetit, duke mbushur lehtësirat e ndryshme që na ofron qyteti dhe përmes të cilave shpërndahet midis familjeve.

Secili qytet na ofron një orografi të ndryshme, kështu që do të duhet filloni imagjinatën tonë të jemi në gjendje të kapërcejmë të gjitha pengesat me copat që loja na vë në dispozicion, sikur të ishte një enigmë.

Në mënyrë që të ndërtojmë ujësjellësin që i jep ujë qytetit, duhet ta japim atë kthehet në pjesët e ndryshme që janë pjesë e saj të jetë në gjendje të krijojë ndërtimin përmes të cilit uji do të qarkullojë drejt qytetit. Mbani në mend se nuk ka asnjë mënyrë të vetme për të krijuar këto ndërtime, kështu që ne mund të luajmë me imagjinatën tonë për t'i realizuar ato.

Aquavías është në dispozicion në Mac App Store për 2,29 euro, një çmim më shumë se i drejtë për cilësinë dhe lojën që na ofron. Përveç kësaj, kjo na siguron disa kohë të mira, ose orë në varësi të varësisë që na ofron. Kjo lojë është përkthyer plotësisht në spanjisht, kështu që gjuha nuk do të jetë problem kur ndërveproni me të. Compatibleshtë i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe kërkon OS X 10.10 si minimum për të qenë në gjendje ta shijoni atë.

Aquavias (Lidhja e AppStore)
Aquavias1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Antonio Carlos Barea Alberto dijo

    Sipas rekomandimeve tuaja, unë kam blerë lojën aquavias, por rezulton se nuk mund të gjej se si ta ndryshoj gjuhën. Ndonjë sugjerim?, Përshëndetje