AdBlock Plus vjen në Safari

adblock plus safari

Safari është ende një shfletues i shkëlqyeshëm, një shfletues që ka një sinkronizim të përsosur me pajisjet iOS që përdorin gjithashtu Safari. Por është e vërtetë që ka shumë (shumë) shfletues që bëjnë të njëjtat funksione si Safari dhe që mund të na bëjnë të ndryshojmë, një prej tyre është Google Chrome për shembull. Kjo është arsyeja pse Safari është rritur, dhe një nga përmirësimet më të mëdha ishte azhurnimi i menaxhimit të fjalëkalimit të tij me 'Keychain' të OSX.

Diçka që mund të mbahet në fytyrën e të gjithë shfletuesve është menaxhimi i reklamave në internet, por që ishte rregulluar me shtesat që bëjnë pikërisht atë, bllokojnë të gjitha reklamat që i gjejmë në rrjeta. E para ishte Adblock Plus (lindur me Firefox), dhe pikërisht kjo sapo ka mbërritur në Safari ...

Po është e vërtetë që zgjerimi i konkurrencës, AdBlock (pa plus), kishte qenë në Safari për ca kohë, megjithëse nuk funksionon gjithmonë si duhet. Adblock Plus ishte mjeti, ose zgjerimi i parë që na lejoi të heqim qafe të gjithë ato banderola të bezdisshme dhe reklamat në përgjithësi.

Adblock Plus 'rinovohet' duke u bërë i pajtueshëm me Safari (nga versioni 5.1) edhe pse sipas paralajmërimit, zgjerimi mund të ketë disa të meta të tjera për t'u testuar.

Isshtë një shtesë që unë rekomandoj ta instaloni në të gjithë shfletuesit që përdorni (është i pajtueshëm me ata më të njohurit) që prej asaj kohe Do të përmirësojë përvojën tuaj në Internet (do të heqë edhe reklamat në YouTube) dhe kur të provoni funksionimin e tij do të jeni mirënjohës që e keni instaluar.

Gjëja më e mirë është se është krejtësisht falas dhe mund ta shkarkoni nga faqja juaj faqen zyrtare të internetit.

Më shumë informacion - Ruani fjalëkalimet në Safari për faqe të ndryshme në internet


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.