DVD e Toast arrin në Dyqanin e Aplikacioneve Mac

Dolli-DVD

Shtë e vërtetë që Apple ka eliminuar gradualisht disqet DVD nga kompjuterët e tyre, të dy portabël dhe desktop. Sidoqoftë, ata nuk mund ta eleminojnë atë plotësisht, pasi ka ende shumë kompani dhe përdorues që e përdorin atë. Përdoruesit që kanë nevojë të lexojnë ose shkruajnë disqe të këtij lloji mund të blejnë SuperDrive të jashtme.

Të jetë në gjendje të kryejë veprimet e regjistrimit në të, ne mund ta bëjmë atë me shërbimet e veta OS X, por në këtë rast ju informojmë se Roxio ka publikuar aplikacionin Toast DVD në Mac App Store.

Kjo app Ajo vjen për të zëvendësuar aplikacionin Apple iDVD që ishte hequr shumë kohë më parë nga sistemi. DVD e Toast, do të jetë me një çmim të reduktuar prej 13,99 euro deri më 31 maj.

Me këtë aplikacion procesi i regjistrimit të disqeve në Mac-in tonë thjeshtohet shumë. Me të do të jemi në gjendje të djegim disqe me përkufizim standard dhe definicion të lartë, Burn disqe DVD dhe dosje Video-TS, Zgjidhni nga 25 tema tërheqëse, të rregullojmë ngjyrat, sfondet dhe tekstin e menusë, ndër shumë përmirësime të tjera.

Kapja-nga-dolli-DVD-1

Siç mund ta shihni në screenshot, ndërfaqja e aplikacionit është shumë e thjeshtë dhe minimaliste. Me një stil shumë afër suite të tjera të regjistrimit në treg.

Kapja-nga-dolli-DVD-2

Kapja-nga-dolli-DVD-3

 

Aplikacioni është i pajtueshëm me OS X 10.7 dhe më të ri. Nëse mendoni se është një aplikacion nga i cili mund të përfitoni, mos hezitoni dhe përfitoni nga kjo ofertë nga Roxio, e cila deri më 31 maj, siç kemi treguar, do të mund ta merrni për 13,99 euro.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.