Artistët e Apple Music tani mund të ndajnë "arritjet" e tyre me fansat

Pikat kryesore në Apple Music

Apple Music dëshiron të vazhdojë të jetë e preferuar nga përdoruesit, të paktën kjo është ajo që përpiqet të bëjë. Ne e dimë se rivali më i fortë, Spotify, i bën gjërat shumë të vështira, por Apple nuk heq dorë dhe gjithnjë e më shpesh po lançon funksione të reja që e bëjnë atë një alternativë më se të vlefshme për shumicën e vdekësve. Funksionaliteti i ri është ai që mundeni tani ndaj artistin Milestones në një mënyrë shumë më të lehtë.

Apple ka lëshuar një veçori të re që e bën më të lehtë për artistët e Apple Music të ndajnë atë që ajo e quan Milestones me fansat. Postimet mund të ndahen lehtësisht Twitter, Facebook dhe Instagram Stories sipas asaj që është krijuar është faqja e re e krijuar me qëllim në Uebfaqja e Apple.

Ndani momentet tuaja të mrekullueshme drejtpërdrejt nga aplikacioni Apple Music. Me vetëm disa trokitje, ju mund t'u tregoni fansave tuaj për listat e reja të dëgjimit me këngët tuaja, sa Shazams keni në një vend ose rajon të caktuar dhe arritje të tjera të rëndësishme që keni arritur në Apple Music. Bëhuni me ndjekësit tuaj postime të personalizuara bazuar në arritjet e arritura. Do të jetë në dispozicion përmes postës elektronike ose mesazheve.

Mesazhet në faqen e internetit u drejtohen atyre njerëz ose kompani që janë përgjegjëse për menaxhimin e llogarive të të famshëmve. Në një moment ne hasëm në këtë njoftim nga Apple: "Nëse menaxhoni llogaritë e mediave sociale për shumë artistë, sigurohuni që të verifikoni që jeni regjistruar në llogarinë e duhur para se të ndani ndonjë moment historik." Kjo është thelbësore, për të parë nëse ata do të ndajnë piketën e një artisti për llogari të një tjetri. Do të krijonte një trazirë duke marrë parasysh që shumë herë vetë artistët mburren me menaxhimin e llogarive të tyre në vetë rrjetet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.