Artstudio Pro, një alternativë e shkëlqyeshme për Pixelmator

Kur bëhet fjalë për të punuar ose redaktuar fotot tona, në App Store Mac mund të gjejmë një numër të madh opsionesh të disponueshme. Por nëse duam të marrim rezultatet që po kërkojmë, mundemi duke numëruar në gishtat e njërës dorë, opsionet që aktualisht kemi në dispozicion, si brenda dyqanit të aplikacioneve Apple ashtu edhe jashtë tij.

Photoshop, GIMP, PixelmatorJanë mundësi fantastike, e dyta prej tyre plotësisht falas, me të cilën mund të bëjmë çdo botim apo përbërje që na vjen në mendje, për sa kohë që kemi njohuritë e nevojshme. Artstudio Pro, është një tjetër nga alternativat që duhet të konsiderojmë.

Artstudio Pro është një nga aplikacionet më të fuqishme për piktura dhe redaktime fotografish të disponueshme për të dy macOS dhe iOS. Compatibleshtë i pajtueshëm me teknologjitë e fundit Metal, iCloud Drive, dhe i optimizuar për procesorë 64-bit multi-core për të arritur rrjedha e punës më e butë e mundshme.

Përfshihen qindra pasuri që u ofrojnë përdoruesve aftësinë për të importuar burime në formatet më të njohura (ABR, TPL, PAT, GRD, ASE, ACO), duke dhënë qasje e menjëhershme në miliona furça, modele, gradiente, copëra ngjyrash dhe gërma. Do të rrisë kreativitetin tuaj dhe do t'ju ndihmojë të sillni në jetë idetë tuaja shpejt dhe lehtë.

natyrisht, Artstudio Pro na lejon të punojmë me shtresa, një aspekt themelor për këtë lloj aplikimi. Compatibleshtë i pajtueshëm me formatet e mëposhtme të skedarëve, si hyrja ashtu edhe dalja: PNG, JPEG, PSD, HEIC, TIFF, GIF kryesisht përveç shumicës dërrmuese të formateve të tipit RAW të përdorura nga prodhues të ndryshëm të aparateve fotografike.

Për të qenë në gjendje të përdorin Arstudio Pro, ekipi ynë duhet të menaxhohet nga macOS 10.11 El Capitan ose më i lartë. Arstudio ka një çmim në Mac App Store prej 21,99 euro, një çmim disi më i lartë se ai që mund ta gjejmë Pixelmator në versionin e tij normal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.