"Asphalt 9: Legends" tani në dispozicion duke shtypur Mac Catalyst

9 Asfalt

Kundërshtarët e mollës gjithmonë thonë se Mac-et nuk janë të mira për lojëra. Ata kanë pjesërisht të drejtë. Shfaqjet retinale të iMac-eve kanë shumë miliona pixel dhe llogaritja e secilit prej tyre në kohë reale në lojërat 3D kërkon karta grafike shumë të fuqishme.

Fuqia shkon krah për krah me nxehtësinë. Dhe në një "Të gjithë në një" siç është iMacs nuk është shumë e këshillueshme. Pra, fizikisht ata janë paksa të kufizuar në këtë drejtim. Ato nuk arrijnë nivelet e përsosmërisë së lojtarëve të kompjuterëve. Por sot "Asphalt 9: Legends" sapo është lëshuar, duke shtrydhur cilësitë e sistemit Mac Catalyst, dhe sigurisht, Thereshtë atje lart me ndonjë lojë të makinave PS4.

Asphalt 9: Legends, një lojë që është zhvendosur në Mac duke përdorur mjetet Mac Catalyst të Apple, sapo u botua në Dyqani i aplikacioneve Mac.

Kjo lojë ishte një nga titujt që Apple promovoi kur prezantoi teknologjinë Mac Catalyst në WWDC qershorin e kaluar ndërtuar në MacOS Catalina. Por loja nuk ishte në dispozicion kur u lëshua azhurnimi i ri i macOS.

Pas disa muajsh pritje, loja më në fund ka parë dritën sot. Meqenëse është një aplikacion Mac Catalyst, përdoruesit që tashmë luajnë Asphalt 9: Legends në iPhone ose iPad tani mund të ndjekin lojërat e tyre në desktopin ose laptopin e tyre Mac, falë kursimit të lojës multiplatforme.

Loja për Mac është në thelb e njëjtë me atë që ekzistonte tashmë për pajisjet iOS, por tani me përvojën e një ekrani shumë më të madh.

Sipas Gameloft, krijuesit e lojës, Asfalti 9: Legjendat do të kenë barazinë e përmbajtjes në të gjithë sistemet e Apple në të ardhmen, kështu që loja do të azhurnohet njëkohësisht, pavarësisht nga pajisja e përdorur.

Loja tani është në dispozicion falas (me blerje brenda aplikacionit) në Dyqani i aplikacioneve Mac.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.