Asnjë shenjë e aksesorëve gri hapësinorë në Apple

Apple është tërhequr nga shitja e shitjes këtë javë aksesorët e saj të tastierës Magjike me tastierë numerike, Magic Mouse 2 dhe Magic Trackpad 2 për Mac në një ngjyrë Gri Space ose hapësira Gri, rreth tre muaj më vonë të pezullojë iMac Pro, e cila gjithashtu erdhi në ato ngjyra së bashku me aksesorët e saj. Ju nuk mund të kombinoni më aksesorët e Apple me ato ngjyra. Por ne gjithmonë do të kemi iMac të ri.

Apple dëshiron të mbushet me ngjyra dhe kjo është arsyeja pse i është dashur të tërheq pajisje shtesë gri nga shitja. Ndërsa ai Tastiera Magjike, Miu Magjik 2 si Magic Trackpad 2 ata nuk janë më në dyqan. Muajin e kaluar, Apple renditi pajisje gri hapësinore të disponueshme ndërsa furnizimet zgjasin dhe kompania tani ka hequr faqet e produkteve nga faqja e saj e internetit tërësisht. Aksesorët janë ende në dispozicion në Argjend, por vini re se ato nuk janë azhurnuar që nga Tetori 2015.

IMac i ri me çipin M1 është i disponueshëm me pajisje të reja shumëngjyrëshe Magjike, përfshirë një Tastierë Magjike me Touch ID, por Apple ende nuk i ka bërë të disponueshme këto pajisje për blerje në mënyrë të pavarur. Megjithëse nuk mendojmë se zgjat shumë sepse ato janë një burim mjaft i rëndësishëm i të ardhurave. Ne supozojmë se nuk mund t'i vendosni në shitje akoma sepse mund të nënkuptojë një shitje vetëm të aksesorëve dhe asaj që Apple dëshiron është, të paktën tani, që të blini edhe iMac në ngjyrën që preferoni.

Fakti është që nëse ju pëlqen ngjyra gri, shpresoj se keni qenë në gjendje ta blini më parë ose nëse jo, tani për tani keni dyqanet ekzistuese me pakicë ose shkoni në tregun e dorës së dytë. Shpresojmë të jeni me fat nëse dëshironi të blini një aksesor nga gama Magic.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.