Australia po ndryshon 1.300 iMac G4, pas një dekade

imac-g4-mollë

IMac G4 nga 2002 është një nga Mac-et më të bukur të "asaj kohe". Apple bëri një punë të shkëlqyeshme të dizajnit dhe thjeshtësisë me atë desktop, të gjitha në një. Kishte një dizajn spektakolar, askush më parë nuk kishte guxuar të zbatonte diçka të ngjashme, "luledelet që u rritën në kopshtin e Steve Jobs".

mollë ndaloi së prodhuari iMac G4 në 2004Por falë cilësisë së ndërtimit të ngurtë të Apple dhe inxhinierisë së përdorur në atë vit, një numër i mirë i tyre, më shumë se 1.300 iMac G4 kanë duruar një dekadë duke shërbyer në rrugët e Australisë dhe zyrat e Trafikut (RTA).

Për fat të keq, po hidhen dhe po zëvendësohen për kompjuterë të një marke tjetër, ky është Acer.

Në 2004, kreu i RTA (Autoriteti i Trafikut Rrugor), Greg Carvouni bëri një vendim të pazakontë për të zbatuar iMac G4, rreth 1300 në të gjitha zyrat e RTA. Ky veprim ishte në të vërtetë një histori shumë e madhe në lajmet e teknologjisë Australiane.

Carvouni, është larguar nga pozicioni i tij zyrtar si Zyrtari Kryesor i Informacionit i RTA, por 1300 iMac G4 kanë vazhduar punën e tij gjatë gjithë kësaj dekade, edhe pasi RTA u bashkua me Autoritetin e Autostradave dhe Autoritetin Detar.

Kompjuterët e rinj të markës Acer do ta zëvendësojnë këtë numër i madh iMacs që kishin funksionuar që nga viti 2004, tashmë pak i moshuar në vite, duket se ata kanë filluar të arrijnë fundin e dobisë së tyre për punën e tyre. Nuk do të ishte keq nëse ata do të na dërgonin një nga ata G4 "të vjetër", jam i sigurt se më shumë se një (përfshirë edhe veten time) do të ishin të kënaqur me të, apo jo?

Më shumë informacion - Ata azhurnojnë një iMac G4 20 me Ivy Bridge

Burimi - Kultofmak


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pablo - Neritian informatica dijo

  Unë kam 2 në shtëpi si relike =) dhe ato janë të pabesueshme! njëra është përdorur nga babai im për të kontrolluar postat elektronike etj. Jane shume wapo !!!! gjithashtu!

  1.    Jordi Gimenez dijo

   Sa me fat Pablo !! Unë, me një që do të vendosja, do të kujdesesha mirë që iMac G4 janë më të bukurat që Apple ka prodhuar, përshëndetje.