Metro Madrid | Autobus | Cercanias, një aplikacion thelbësor nëse doni të lëvizni nëpër Madrid [SHQYRTIM]

Mondayshtë e hënë në mëngjes, është ftohtë, ju largoheni nga shtëpia juaj dhe shikoni se autobusi që duhet të merrni për të shkuar në universitet po largohet, kështu që duhet të prisni në ndalesë për 10 minuta që të mbërrijë tjetri. Një punë e përditshme, apo jo? Epo, kjo nuk do të ndodhte me ju sikur të kishit Madrid Metro | Autobus | Rrethinat.

Me një dizajn të frymëzuar nga UI Modern i Windows 8, Metro Madrid | Autobus | Cercanías është një aplikacion shumë intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur, i cili ndahet në tre blloqeMe Autobus mund të kontrollojmë se sa kohë duhet për të mbërritur autobusi ynë, aksesoni tarifat dhe shikoni hartat e linjave të ndryshme, pavarësisht nëse ato janë nga EMT. Përveç kësaj, nëse aktivizojmë lokatorin, nuk do të jetë e nevojshme të futni numrin e ndalesës, aplikacioni do të na tregojë drejtpërdrejt ndalesat më afër pozicionit tonë.

front Autobus Koha e pritjes Metro Stacionet pranë

Pastaj kemi një seksion kushtuar Metro nga Madridi. Aty do të gjejmë tarifa, orare, harta. Por ka dy funksione që meritojnë të përmenden më vete. Në një dorë, Llogarit Itinerarin tënd, ku përveç zgjedhjes së destinacionit dhe origjinës sonë, Ne mund të zgjedhim midis më të shpejtë, më të shkurtër ose atij me më pak transferime.. Për tjetrin, Matësit afër, shumë e dobishme, pasi me këtë funksion ne do të jemi në gjendje të lokalizojmë stacionet e Metrosë më afër pozicionit tonë. Sapo të jemi të qartë se ku duam të shkojmë, thjesht duhet të klikojmë në stacion dhe aplikacioni do të na tregojë rrugën për të arritur atje atje lart

Më në fund duhet të flasim mjedis. Në këtë seksion të fundit mund të përdorim tarifat, një hartë të rrjetit Cercanías dhe një mundësi për të llogaritur rrugën tonë.

Metro Madrid | Autobus | Cercanías është, pa hezitim, një aplikacion që duhet ta keni të instaluar në celularin tuaj. Mund ta shkarkoni plotësisht falas.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

 

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.