Autodesk lëshon Maya 2011 për Mac

Unë mendoj se ky është programi tipik që kushdo që duhet ta dijë tashmë e di atë dhe kushdo që ka nevojë do ta dijë tashmë me siguri dhe është aq i mirë sa nuk ka nevojë për ndonjë promovim.

Autodesk Maya (e njohur edhe si Maya) është një program kompjuterik kushtuar zhvillimit të grafikës 3d, efekteve speciale dhe animacionit. Ajo lindi nga evolucioni i Animator i energjisë dhe bashkimi i Alias ​​dhe Wavefront, dy kompani kanadeze të dedikuara për grafikë të gjeneruar nga kompjuter. Më vonë Silicon Graphics (tani SGI), gjigandi i kompjuterëve, përthithur Alias-Wavefront, i cili më në fund është përthithur nga Autodesk

Tani versioni 2011 i këtij programi është lëshuar me disa karakteristika të reja interesante (64 Bit, administrim më i mirë, import i përmirësuar ...), i cili ka një çmim krejt jashtë orbitës së përdoruesve normalë: 3495 $.

Burimi | AppleWeblog


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.