Aktivizon automatikisht aktivizimin e Modalitetit të Errët

yosemite-mur

Apple shtoi Modalitetin e Errët në OS X Yosemite për të gjithë ata përdorues që dëshirojnë ta aktivizojnë atë dhe më parë mund të aktivizohej përmes një linje komande në terminali për të errësuar përkohësisht shiritin e sipërm të menusë dhe dokun. Ky opsion që të gjithë mendojmë se është me të vërtetë i mirë, por duhet të lustrohet mjaftueshëm, në mënyrë që kur të hapim një dritare në Safari, për shembull, të shfaqet gjithashtu në të zezë, ai tashmë ka një mundësi të palës së tretë që lejon aktivizoni ose çaktivizoni këtë mënyrë automatikisht.

dritat-jashtë-mode-errët

Ne mund të mendojmë se gjëja logjike është që djemtë nga Cupertino do të kishin menduar për të dhe azhurnimet e ardhshme të versionit përfundimtar të OS X Yosemite ose kush e di nëse ata do ta shtojnë atë në ndonjë beta që është ende për të ardhur, por tani për tani ne mund të mbështetet në aplikacione të palëve të treta për të kryer këtë funksion.

Një nga këto aplikacione që mund të përdorim është Iken dritat dhe megjithëse nuk është në dispozicion në Mac App Store për momentin, gjeni në faqen e saj të internetit dhe shkarkojeni atë plotësisht falas. Ky opsion për të automatizuar funksionin e modalitetit të errët është me të vërtetë i thjeshtë për tu konfiguruar pasi që ai ka vetëm dy kuti në të cilat duhet të vendosim kohën e fillimit dhe mbarimit të kësaj mënyre dhe vetëm ajo do ta aktivizojë dhe çaktivizojë atë.

Tani flitet që aplikacione të tjera kanë marrë idenë e automatizimit të këtij funksioni dhe do të shtojnë opsionin në të ardhmen, siç është F.lux. Pak nga pak ky OS X Yosemite i ri po integron mes nesh dhe çdo ditë që kalon zhvilluesit kthehen më shumë në sistemin operativ që pritet të ketë më shumë shkarkime për shkak të mundësive më të mëdha të sinkronizimit me një tjetër sistem operativ Apple: iOS.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.