Automatizoni modalitetin e errët në Mac tuaj shpejt dhe me lehtësi

Preferencat e sistemit

Në shumë raste mund të mendojmë se automatizimi në Mac -in tonë është i komplikuar për tu kryer, por asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. Sot ne duam t'i mësojmë të gjithë ata përdorues që sapo kanë mbërritur në botën Mac si të automatizojnë modalitetin e errët në kompjuterin e tyre.

Mund të duket si një detyrë e ndërlikuar për t'u kryer, por është më e thjeshta dhe më intuitive që ekziston. Bëhet fjalë thjesht për të hyrë në Preferencat e sistemit dhe atje, shikoni opsionin e parë që shfaqet në Përgjithësi.

Të gjithë ata përdorues që duan të kenë modalitetin e errët automatikisht në Mac -et e tyre mund ta bëjnë këtë thjesht duke aktivizuar funksionin "Automatic" që Apple na ofron në cilësimet. Ne nuk kemi nevojë të krijojmë ndonjë rregull ose diçka të tillë, vetëm duke aktivizuar këtë funksion Do të varet nga koha në të cilën jemi kur vetë ekipi aktivizon modalitetin e errët në Mac -in tonë. Natyrisht, shumë prej jush tashmë e dinë këtë opsion, i cili është i disponueshëm në cilësimet e Mac, por me siguri mund të jetë i dobishëm për të gjithë ata përdorues që kanë Mac -in e parë me M1 para tyre dhe duan të shijojnë modalitetin e errët pa duhet të aktivizohet gjatë gjithë ditës.

Ndër këto opsione ne gjejmë mundësinë e shtimit të modalitetit të errët përgjithmonë, modalitetit të dritës ose modalitetit automatik, i cili është ai që na intereson tani. Ne thjesht duhet të klikojmë mbi këtë dhe ekipi do të kujdeset për gjithçka që nuk kemi pse të bëjmë asgjë në çdo kohë për të shijuar kjo mënyrë e errët.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.