Aventura fantastike e Alto-s tani e disponueshme në Mac App Store

Një nga lojërat që ka tërhequr më shumë vëmendjen në botën e lojërave video për pajisjet mobile dhe larg prodhimeve të mëdha është Alto's Adventure, një lojë që ka arritur të tërheqë vëmendjen e shumë miliona përdoruesve me grafikë, thjeshtësi dhe lojë. Relativisht së fundmi, ai arriti në ekosistemin Android. Tani është radha e Mac-ut.

Sipas zhvilluesit, Snowman, pasi që versioni i parë i kësaj sage u lëshua për iOS, ata gjithmonë kishin dashur të lëshonin një version për Mac, por ata ishin përpara versionit për tvOS. Me prezantimin qershorin e kaluar të dyqanit të rinovuar Mac App, Snowman besoi se ishte koha dhe pluhurosi kodin për versionin Mac. Ky version është tani në dispozicion në Mac App Store.

Në Alto's Adventure, ne do të bashkohemi me Alto dhe miqtë e tij fillo një dëborë të pafund urrejtëse, duke udhëtuar nëpër kodra të bukura alpine, pyje antike dhe rrënoja të braktisura. Gjatë udhëtimit, ne do të duhet të shpëtojmë flakët e pakontrolluara, të shmangim çatitë, të kërcejmë mbi gremina dhe të bëjmë shaka me pleqtë e maleve ndërsa përballemi me ndryshimet e klinikës dhe orografisë.

Karakteristikat e Alto's Adventure për Mac

 • Në përputhje me Game Center, përmes së cilës ne do të jemi në gjendje të njohim rezultatin më të lartë, distancën dhe kombinimin më të mirë të mashtrimeve që kemi bërë.
 • Ndriçimi dinamik dhe efektet e motit.
 • Lehtë për të mësuar sistemin e mashtrimit por jo shumë i lehtë për tu kontrolluar.
 • 180 qëllime të ndryshme që duhet të kapërcejmë.
 • Zgjidhni nga gjashtë snowboarders unik, secili me aftësi dhe atribute të ndryshme.
 • Me veshjen e krahëve do të fitojmë një dinamikë të re loje.
 • Muzika, si zëri, është krijuar për të ofruar një përvojë ambientale gjithëpërfshirëse, prandaj këshillohet të përdorni kufje.
 • I pajtueshëm me iCloud. Në këtë mënyrë ne mund të vazhdojmë të luajmë në iPhone, iPad ose Mac kudo që të kemi ndaluar.

Alto's Adventure ka një çmim në Mac App Store prej 10,99 eurosh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.