Azhurnoni edhe për macOS Catalina 10.15.7

Kryesore Catalina

Dhe është se nuk kemi mbetur vetëm me mbërritjen e versionit të ri të macOS Big Sur në të cilin shtohen lajme të jashtëzakonshme, Apple gjithashtu nisi një azhurnim të sigurisë dje pasdite për përdoruesit që kanë qëndruar në macOS Catalina. Në këtë rast, versioni 10.15.7 nuk shton ndryshime në vetë operacionin, bëhet fjalë një version i përmirësimit të sistemit dhe rregullimeve të defekteve në kod që bie brenda fushës së Apple në kompjuterët që nuk arrijnë macOS Big Sur.

Kështu që të gjithë ata përdorues që, si unë, kanë një ekip me të macOS Catalina Tani mund të instaloni këtë version të ri që shton ndryshime në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit. Le të shohim, zakonisht nuk i lë jashtë versionet e mëparshme të këtij të fundit të lëshuar dhe siç e shohim në këtë rast ata vazhdojnë të korrigjojnë gabimet e versioneve të mëparshme.

Ashtu si me versionet e mëparshme të lëshuara nga Apple dhe ato që do të vijnë, rekomandimi në këtë rast është që ju të azhurnoni sa më shpejt të jetë e mundur për të marrë përmirësime të shtuara në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit operativ dhe ju përfitoni nga korrigjimet e zbatuara. Këto versione, siç e dini mirë, janë plotësisht falas, prandaj rekomandojmë instalimin e tyre sa më shpejt të jetë e mundur.

Në rast se i keni çaktivizuar azhurnimet automatike, do të duhet të hyni direkt nga Preferencat e sistemit dhe klikoni brenda opsionit Updates. Kur ta përdorni, do t'ju tregojë mundësinë për të azhurnuar nëse është e nevojshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)