Azhurnim i ri i Adobe Flash Player për Mac

flash player

Adobe Flash Player është azhurnuar në versionin 14.0.0.125 për Mac duke shtuar performancën, përputhshmërinë dhe përmirësimet e sigurisë në këtë mjet. Ky është një version i ri pasi një azhurnim u lëshua në Prill të kaluar që rregullonte një problem të gjetur në shtojcën Adobe. Ky version i ri i lëshuar nga Adobe nuk flet për ndonjë ndjeshmëri serioze të gjetur në përmbledhjen e versionit, kështu që ne mund të jemi të sigurt në atë aspekt dhe mund të themi se këto janë korrigjime ose përmirësime të zbatuara në versionin e ri.

Në iMac tim azhurnimi tregon një madhësi prej 15,7 MB dhe është e mundur që kjo shifër të ndryshojë pak nëse kemi një MacBook. Goesshtë e vetëkuptueshme që nga Unë jam nga Mac ju rekomandojmë që të instaloni azhurnimin më të fundit të shtojcës Adobe Flash Player në Mac tuaj, kështu që nëse nuk do të niste automatikisht njoftimin e këtij versioni të ri, thjesht duhet të futni në Preferencat e sistemit> Flash Player dhe kliko mbi kontrolloje tani për të shkarkuar versionin më të fundit aktual i cili është 14.0.0.125. Për instalimin e tij ne duhet të ndjekim vetëm hapat e thjeshtë që ai tregon (përfshirë mbylljen e Safari) dhe të azhurnojmë kompjuterin për të qenë i azhurnuar me korrigjimet dhe zgjidhjet e gabimeve të nisura, përveç që të mbajmë veten të mbrojtur nga kërcënimet e mundshme nga palët e treta.

Ju gjithashtu mund të përdorni versionin e ri direkt duke klikuar mbi të lidhje direkte dhe ndiqni udhëzimet për të azhurnuar Mac-in tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.