Azhurnim i ri i pajtueshmërisë RAW për kamerat dixhitale 6.04

i papërpunuar

Apple lëshon një azhurnim të ri të pajtueshmërisë RAW për kamerat dixhitale me modele të shumta të shtuara në këtë version 6.04. Eshte per vazhdoni të shtoni modele të kamerës dixhitale i pajtueshëm me formatin RAW në OS X Yosemite.

Në këtë azhurnim të ri dhe si kuriozitet / risi, Apple padyshim që nuk thotë asgjë në lidhje me pajtueshmërinë me iPhoto dhe Aperture pasi që ne kemi në dispozicion aplikacionin e ri Photos që nga ardhja e OS X Yosemite 10.10.3, por as nuk i referohet aplikimit të përmendur në shënimet e saj edhe pse përputhshmëria është e dukshme. 

Kamera dixhitale shtuar në lista e pajtueshme shëndoshë:

 • Canon EOS 5DS
 • Canon EOS 5DS R
 • Canon EOS Rebel T & i / 750D / Kiss X8i
 • Canon EOS Rebel T6s / 760D / Kiss 8000D
 • Fujifilm X-A2
 • Hasselblad CFV-50c 
 • Hasselblad H5D-50c
 • Leica C (Lloji 112)
 • Nikon 1 S2
 • Nikon D7200
 • Olympus OM-D E-M5 MArk II
 • Panasonic LUMIX CM1
 • PAnasonic LUMIX DMC-GF7
 • Pentax MX-1

Nëse nuk e keni nisur automatikisht këtë azhurnim në Mac tuaj, mos u shqetësoni se do të mbërrijë në Mac tuaj. Nëse nuk jeni i sigurt nëse keni azhurnuar në këtë version 6.04 mbani mend se mund të përdorni versionin e ri direkt nga menyja e  > Dyqani i aplikacioneve ose hyrja direkt nga aplikacioni Dyqani i Aplikacioneve Mac> Përditësimet. Me siguri djemtë nga Cupertino vazhdojnë të shtojnë modele të kamerave dixhitale për të rritur mbështetjen në formatin RAW profesional.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.