Përditësim i ri për Pixelmator Pro me disa veçori të reja

Një listë e gjatë e zgjidhjeve për gabimet e zbuluara në versionin e mëparshëm dhe një pjesë e mirë e përmirësimeve janë ato të implementuara në këtë version të ri të Pixelmator Pro v1.2.3. Në këtë rast, përmirësimet më të jashtëzakonshme lidhen me funksionimin e vetë aplikacionit, siç është opsioni për të përmbysur furçën dhe tekstet nga vetë pamja paraprake ose rritjen e furçës nga 1.000 në 2.500 pikselë.

Një tjetër risi që shton kjo azhurnim është ruajtja automatike e imazheve nga Apertura, kështu që tani Pixelmator Pro do të ruajë ndryshimet në imazhin origjinal. Me pak fjalë, një pjesë e mirë e përmirësimeve që gjejmë në këtë version të ri dhe siç thashë në fillim, një grusht i mirë i rregullimeve të defekteve janë shtuar gjithashtu.

Risitë e tjera të vogla gjenden në mjetet e gamës së ngjyrave, pamjen paraprake, përmirësimet në mjetet e pikturës, retushimin dhe rimodelimin, përzierjen e shtresave, midis shumë risive dhe përmirësimeve të tjera. Nga ajo që mund të themi se lista e lajmeve është e madhe edhe pse nuk nxjerr në pah asgjë në veçanti, është një pjesë e mirë e përmirësimeve në përgjithësi.

Ndër rregullimet e defekteve në këtë version janë përmirësimet mbi mbylljet e papritura kur importojmë imazhe direkt nga aplikacione të tjera të tilla si Photoshop. Të gjitha këto përmirësime do t'i gjeni në përshkrimin e aplikacionit. Logjikisht ky azhurnim është falas për pronarët e aplikacioneve Dhe për ata që nuk kanë aplikacionin, ata mund ta blejnë atë direkt nga Mac App Store.

Pixelmator Pro (Lidhja e AppStore)
Pixelmator Pro19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.