Përditësimet e Amazon Cloud Drive me sinkronizimin në internet

amazon-cloud-drive-0

Ky shërbim i ruajtjes së reve të ofruar nga Amazon ishte dhe është shumë i ngjashëm me atë ata tashmë kanë kompani të tjera si Apple me iCloud, Microsoft me Sky Drive, Google me Google Drive ose thjesht Dropbox. Sidoqoftë, i mungonte një tipar që nga këndvështrimi im ishte pothuajse thelbësor për të konsideruar Amazon Cloud Drive si një konkurrencë të denjë të atyre të mëparshme, dhe kjo është sinkronizimi në internet.

Tani edhe pse pak vonë, duket se Amazon e ka kuptuar këtë dhe disa ditë më parë ju keni azhurnuar aplikacionin tuaj të desktopit me gjithçka që është e nevojshme që përmbajtja jonë të sinkronizohet në pajisjet tona, gjë që me të vërtetë ka kuptim për të gjithë shërbimin.

Gjithashtu, fakti që mjetet e vjetra për të hyrë në hapësirën e diskut në re ishin shkruar në Java nuk ndihmoi, për shkak të problemet e sigurisë u shfaqën në OS X me këtë temë. Nga ana tjetër duket se në këtë version të ri e kanë zgjidhur këtë pikë dhe përvoja e ofruar për përdoruesit tashmë është në lartësinë e detyrës.

amazon-cloud-drive-1

Aplikimi është i vendosur direkt ne faqen amazon, në formën e një shkarkimi të vogël, i cili kur ekzekutohet do të sinkronizohet me llogarinë tonë Amazon për më vonë krijoni një dosje Cloud Drive në direktorinë kryesore dhe në shiritin anësor të Finder. Skedarët që shtohen në këtë dosje do të sinkronizohen automatikisht me llogarinë Cloud Drive dhe me të gjitha sistemet e tjera të regjistruara me të.

Nga ana negative ne e gjejmë atë akoma nuk ka asnjë aplikacion për iOS kështu që me gjithçka, Dropbox ose ndonjë mundësi tjetër është edhe më e plotë. Shpresojmë se nuk do të vonojë shumë për të mbuluar të gjitha pajisjet.

Më shumë informacion - Amazon lëshon menaxherin e Cloud Drive për OS X

Burimi - Prag


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.