Apple azhurnon Apple Watch Series 5.3.2 dhe Series 1 në watchOS 2

Seria Apple Watch 4 Kemi 10 ditë me watchOS 6 në Apple Watch Series 3, Series 4 dhe Series 5. Kompania kishte njoftuar që të paktën deri më tani watchOS 6 nuk do të ishte në dispozicion për Seria 1 dhe Seria 2. Në vend të kësaj, këto pajisje Apple kanë marrë një azhurnim të shiko OS 5.3.2

Ky version mund të shkarkohet nga aplikacioni Apple Watch që kemi në iPhone. Për të kryer azhornimi Duhet të shkoni te: Të përgjithshme - Përditësimi i softuerit. Mos harroni se një nga kërkesat për të azhurnuar orën tuaj është të keni të paktën 50% të baterisë ose ta lidhni atë me ngarkuesin gjatë shkarkimit dhe instalimit të azhurnimit.

Ne gjithmonë rekomandojmë instalimin e azhurnimeve. Përveç kësaj, me këtë azhurnim Apple është "shëruar në shëndet" duke mos instaluar versionin e fundit që mund të jetë më i rëndë dhe nuk ofron përvojën që dëshiron klienti. Në këmbim, azhurnoni në një version shumë i lëmuar dhe i zhvilluar, siç është watchOS 5.3.2. Nga ana tjetër, shkarkimi i këtij versioni përmirëson sigurinë e kompjuterit nga vrimat e sigurisë që çdo program mund të përmbajë.

Seria Apple Watch 5 Konkretisht, Apple flet në dokumentin e mbështetje të sigurisë, që azhurnimi në watchOS 5.3.2 rregullon një dobësi që mund të lejojë një haker të hyjë në pajisje në distancë, duke bërë që përdorshmëria e orës të bëhet e paqëndrueshme. Në çdo rast, kjo është një masë paraprake, por Apple ka publikuar në faqen e saj të internetit se Seria 1 dhe Seria 2 do të marrin azhurnimin e pritur të shiko OS 6 Data e planifikuar nga Apple për azhurnimin në versionin më të fundit të watchOS është e panjohur.

Përdoruesit e Serisë 1 dhe Serisë 2 ka shumë të ngjarë të azhurnohen nga versioni i watchOS 6.1, e cila do të jetë më e rafinuar dhe e përparuar se ajo aktuale. Në fakt, watchOS 6.1 beta po testohet nga zhvilluesit dhe publiku i gjerë për rregullimin e defekteve në kod. Në këtë mënyrë përvoja e përdoruesit e Serive 1 dhe Serive 2 do të jetë më e kënaqshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.