Shërbimi AirPort është azhurnuar në versionin 6.3.1

i azhurnuar në aeroport

Pas një muaji dhe një dite nga azhurnimi i fundit në të cilin u shtua mbështetje për rrjetet WiFi 802.11ac Ndër përmirësimet e tjera, shërbimi AirPort për Mac merr një azhurnim tjetër të vogël. Këtë herë, në vend që të shtojë ndonjë përmirësim, zgjidh një problem ku stacionet bazë të AirPort nuk u njohën në Shërbimin AirPort të Mac-ut tonë.

Në rast se ky version nuk kalon automatikisht, ju mund të aksesoni në shkarkimin nga faqja e mbështetjes së Apple ku do të gjejmë azhurnimin e Shërbimi AirPort 6.3.1. Ne gjithashtu mund ta gjejmë këtë azhurnim përmes Mac App Store ose menusë > Përditësimi i softuerit.

Si gjithmonë në këto lloj azhurnimesh të lëshuara nga Apple, instalimi i tij rekomandohet nga Apple për të gjithë përdoruesit e stacioneve bazë AirPort Express, AirPort Extreme dhe Time Capsule, por gjithashtu Këshillohet të azhurnohen edhe nëse nuk kemi ndonjë nga këto baza të AirPort.

Me këtë rast, duket se shtohet vetëm kjo rregullim dhe nuk shtohen përmirësime të mëtejshme në ndërmarrjen ose hiqen ose shtohen opsionet. Disa përdorues komentojnë se ndryshimet e bëra nga Apple që nga versioni 6 nga Shërbimi AirPort në të cilin u hoqën veçori të tilla si magjistari i vjetër i konfigurimit për routerët, nuk është mjaft bindëse.

Përditësimi ka një madhësi prej 21,44 MB dhe për instalimin e tij kërkon që të jemi në rastin e Lion në versionin OS X 10.7.5 ose më të lartë dhe në rastin e Mountain Lion në versionin OS X 10.8.3 ose më të lartë.

Më shumë informacion - Shërbimi i aeroportit vjen në versionin 6.3

Shkarko - Shërbimi AirPort 6.3.1


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Carlos dijo

    A do të shërbejë për papajtueshmërinë e ajrit të macbooks me routerët e tjerë?