Përditësimi i AirPods Pro ndikon keq në anulimin e zhurmës

AirPods Pro

Duket se një azhurnim firmware për AirPods Pro të ri që mbërriti më 16 dhjetor do të kishte përkeqësuar efektivitetin e anulimit të zhurmës së kufjeve të Apple. Ky version që u instalua automatikisht pothuajse në të gjitha pajisjet si dhe kemi njoftuar në Unë jam nga Mac Një muaj më parë, duket se anulimi i zhurmës nuk qëndroi mirë.

Tani disa përdorues do të ishin duke përjetuar disa probleme me këtë funksion të anulimit të zhurmës përsa i përket vetë funksionalitetit, duket se sistemi i anulimit është përkeqësuar që nga azhurnimi i fundit. Nuk është diçka që po prek të gjithë përdoruesit ose të paktën kjo është ajo që duket por Versioni 2C54 për AirPods Pro nuk është mjaft i lëmuar. AirPods Pro

 

Isshtë e vërtetë që ky është një azhurnim firmware që mbërriti disa ditë pasi kufjet ishin në dispozicion dhe lëvizja e Apple në këtë drejtim dukej e çuditshme. Në çdo rast, përmirësimet kryesore u përqëndruan në saktësinë e basit dhe thanë pak ose aspak për funksionin e anulimit të zhurmës, megjithëse duket qartë se ndikoi në funksionimin e tij. Ju mund të zbuloni me lehtësi dhe shpejt se në cilin firmware janë kufjet tuaja duke shkuar në seksionin 'Rreth 'në cilësimet e përgjithshme të iOSDuke zgjedhur 'AirPods Pro' do të shihni në cilin version janë.

Versioni i ri përmirësoi disa aspekte të tingullit dhe performancës së kufjeve, por nga ana tjetër, përvoja e anulimit u përkeqësua. A jeni nga ata që preken? A e vutë re që AirPods Pro nuk po izolonte veten aq mirë nga zhurma e jashtme që nga azhurnimi i firmuerit? Nëse është kështu, na lini komentet tuaja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Charles DeVincenzo dijo

    Unë kurrë nuk kam thënë asgjë, por po, problemi është shumë i dukshëm