Azhurnimi i fundit i Skype na lejon të regjistrojmë thirrje

Skype është bërë në vitet e fundit, metodë e preferuar nga shumë miliona përdorues kur bëjnë thirrje në vende të tjera, Për sa kohë që është për arsye profesionale, pasi për të bërë thirrje për kohën e lirë në çdo vend tjetër, ne mund të përdorim WhatsApp, pavarësisht nga cilësia e dobët e telefonatave që na ofron.

Apple njoftoi në Keynote të fundit, thirrjet në grup përmes FaceTime, një funksion që për momentin është shtyrë pa datë, kështu që nuk duhet të na befasojë që mbërrin me versionin tjetër të iOS dhe macOS, duke parë shpejtësinë me të cilën Apple shton funksionet e reja që përfshin.

Siç mund ta shohim në blogun Skype, azhurnimi tjetër do të na lejojë të regjistrojmë thirrjet që bëjmë nga çdo pajisje. Për të qenë në gjendje të aktivizojmë këtë funksion të ri, regjistrimin e thirrjeve, ne thjesht duhet të klikojmë në shenjën +. Funksionimi i këtij funksioni është i njëjtë në të gjitha platformatOse celular ose desktop.

Për të gjithë ata përdorues të shqetësuar për privatësinë e tyre, sa herë që bëhet një telefonatë, do të shfaqet një banderolë në të cilën do të informohemi se thirrja është duke u regjistruar, në të cilën pikë mund t'i kërkojmë bashkëbiseduesit të ndalojë regjistrimin ose të braktisë direkt thirrjen. Nëse regjistrimi bëhet nga një thirrje në grup, ai do të jetë në dispozicion për të gjithë anëtarët për 30 ditë, pas së cilës nuk do të jetë më i disponueshëm.

Mundemi gjithashtu lokalisht regjistroni regjistrimin Përveç që mund ta ndajmë me kontakte të tjera që kemi në Skype. Ky funksion është ideal për kur kemi një mbledhje familjare ose miqsh, për të cilën duam të jemi të vetëdijshëm, megjithëse shumica e tij mund të merret në çështje profesionale, pasi lejon që të gjithë të pranishmit të kenë një kopje të tij pa pasur nevojë të presin transkriptimi përkatës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.