Azhurnimi i grafikëve për 2013 dhe 2014 iMac

iMac-retina-5k-standard-27-0

Nëse zotëroni një iMac Ju duhet të verifikoni nëse modeli që keni është një nga ata që Apple ka përfshirë si kompjuterë që kanë nevojë për një azhurnim të kartave të tyre grafike pasi që janë raportuar Dështimi për të hapur skedarë të mëdhenj .jpeg.

Apple ka publikuar një azhurnim në faqen e saj të mbështetjes që rregullon ngrirjen tuaj iMac kur të gjendeni në këtë situatë. Rekomandohet të instaloni azhurnimin edhe nëse nuk i keni provuar këto episode të mosfunksionimit të pajisjeve.

Modelet iMac që duhet të kalojnë nëpër këtë proces instalimi janë ekrani 27 inç iMac me Retina (5K) që u lëshuan në fund të vitit 2014, iMac 27 inç nga fundi i 2013 dhe iMac i vonë 21,5 inç i 2013.

Para se të vazhdoni me instalimin e azhurnimit, ju këshillojmë të hidhni një vështrim në dokumentacionin që ata nga Cupertino kanë publikuar gjithashtu në lidhje me këtë. Ju do të jeni në gjendje të përdorni atë përmes lidhjes vijuese. Ju do të jeni në gjendje të lexoni se cili është procesi që po kalojnë shumë përdorues kur hapin imazhe në format të madhësisë .jpeg. Makineritë tuaja ndalojnë t'i përgjigjen çdo veprimi, më vonë shfaqet një ekran i zi dhe pastaj informohet nga një mesazh që kompjuteri do të riniset për shkak të një problemi. 

New-iMac

Nëse keni një nga këto modele iMac, mos hezitoni dhe instaloni këtë azhurnim të vogël. Mos harroni se këto azhurnime janë produkt i mijëra ankesave që arrijnë te Apple përmes faqes së saj të mbështetjes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   bitcero dijo

  Përshëndetje, unë kam lexuar postimin dhe do të doja të të pyes, ose më mirë kam një pyetje në lidhje me iMac tim:
  Unë jam një «swicher» (Unë vij nga Linux dhe Windows jo aq i dashur) Unë kam një iMac nga fillimi i vitit 2014 në të cilin ajo ka kartën e integruar (intel) në procesor, më duket se është Intel Irish Pro dhe këtu jam në dyshim, nëse duhet apo jo të instaloj "patch". Unë kurrë nuk kam parë dështimin që përmendni, por nuk do të doja të më ndodhte kjo dhe më vonë do të kisha dhimbje koke për të parë se si e zgjidhja situatën.

  Një përshëndetje