Këshillë: Azhurnoni OS X Mountain Lion nga Terminali

Imazhi i Ri

Mountain Lion përfshin mundësinë e azhurnimit përmes Mac App Store, por mund të dalë që ndonjëherë kjo metodë dështon ose që ju thjesht merrni brezin e geek-ut për të bërë gjithçka për Terminal, dhe në këtë post do të shohim se si ta bëjmë atë.

Opsionet janë si më poshtë:

 • Për të renditur azhurnimet e mundshme: përditësimi i softuerit sudo -l
 • Për të instaluar të gjitha: softuer sudo azhurnuar -i -a
 • Për të instaluar një specifik: sudo softwareupdate -i Emri i Paketës
Nuk ka më mister, dhe e vërteta është se është qesharake të shohësh se si në sfond gjithçka i mungon një ndërfaqe grafike, pasi në sfond gjithçka bazohet në tekst dhe përtej kësaj, natyrisht, në një dhe zero.
 
Burimi | OSXDitë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Rafa dijo

  Në rregull, ato do të ishin diçka si "azhurnimi i sudo apt-get" dhe "azhurnimi i sudo apt-get" i Ubuntu, përkatësisht.
  Imagjinoj se thellësisht Mac App Store e bën pikërisht këtë, pa zhurmë të mëtejshme.