Përditësimi i Onyx për OS X Mavericks është tani i disponueshëm

Pastrim

Kur bëhet fjalë për të pasur Mac i pastër Ka shumë alternativa në treg, por një nga më të njohurat sepse nuk kushton absolutisht asgjë dhe sepse funksionon mirë është Onyx. Përditësimi pritej për këtë javë dhe për fat të mirë tashmë është mes nesh.

Pastrim

Onyx është një aplikacion që është përgjegjës për pastrimin absolutisht të gjithçkaje që mund të mbetet nga Mac. Na jep të zgjedhim secilin aspekt të pastrimit të përmendur, dhe më shumë sesa një aplikim të thjeshtë, unë personalisht e konsideroj si një aplikim ideal për dikë me njohuri minimale për atë që bën. Nëse jeni duke kërkuar diçka shumë të thjeshtë, është më mirë të shkoni te aplikacione si CleanMyMac, por nëse ju pëlqen të bëni pastrim me porosi dhe për shembull të lini cache të shfletuesit ose diçka në veçanti pa prekur, atëherë me Onyx keni aplikacionin ideal.

Azhurnimi 2.8.1 prezanton mbështetjen e plotë për OS X Mavericks, kështu që konsiderojeni të detyrueshëm nëse jeni në sistemin operativ të fundit Apple, pasi që përdorimi i një versioni më të vjetër të Onyx me Mavericks mund të jetë i rrezikshëm për sistemin. Nga ana tjetër, nuk ka shumë karakteristika të reja përtej vetë integrimit, kështu që thjesht po përballemi me një azhurnim që do të na lejojë të përdorim aplikacionin me gjithë qetësinë në botë.

Këshilla ime është që një herë në javë bëj një pastrim, duhen pesë minuta dhe përfundimisht do ta bëjë Mac-in tuaj të mos funksionojë më ngadalë se sa duhet.

Lidhje - Oniks

Më shumë informacion - Emrat korrelativë kur kopjoni dosjet në OSX Mavericks


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   gengiskhan dijo

  Jam përpjekur të instaloj aplikacionin OnyX dhe më thotë që nuk mund ta hapë sepse nuk i besohet aplikacionit të zhvilluar

 2.   Andres dijo

  Ju duhet të shkoni te siguria në panelin e kontrollit dhe të aktivizoni softuerin nga çdo zhvillues

 3.   dekret dijo

  Isshtë i sigurt sepse me pastruesit e tjerë fshiu shumë funksione të disa aplikacioneve themelore që sjell sistemi