Azhurnimi i sigurisë për macOS Catalina dhe Safari 14.0.2

Kryesore Catalina

Përveç të gjitha versioneve të fundit të lëshuara nga Apple disa orë më parë, kompania Cupertino kujton gjithashtu lajmet për sistemet më të vjetra të funksionimit ... Në këtë rast, versioni i ri i macOS Catalina është i përqendruar në sigurinë dhe stabilitetin e sistemit . 2020-001 10.15.7. Ky version i ri shton gjithashtu një azhurnim të ri për shfletuesin vendas Safari, me të cilin shumica e përdoruesve të Mac-ut kryejnë kërkimet tona në internet.

Në të dy rastet, versionet e reja rekomandohen plotësisht pasi përmirësojnë stabilitetin dhe sigurinë e sistemit operativ. Apple nuk e azhurnon versionin para Big Sur si të tillë duke shtuar përmirësime në të, ajo thjesht lëshohet versione që korrigjojnë gabimet dhe gabimet e zbuluara. Shënimet e versionit të ri tregojnë saktësisht se, ky version i ri është në dispozicion për të rregulluar disa probleme dhe defekte të zbuluara në versionin e mëparshëm. Në rastin e Safari, versioni i ri që duhet të instalojmë është 14.0.2

Për Safari, saktësisht e njëjta gjë ndodh dhe më shumë tani për një kohë të gjatë kur ata kanë mjetin ose shfletuesin eksperimental Safari Technology Preview, me të cilin mund të rregullojnë detajet e versioneve të reja të Safari dhe gjithashtu ato të vjetrat. Sido që të jetë, nëse jeni duke përdorur një version para macOS Big Sur në Mac tuaj sepse nuk mund ta instaloni, ju rekomandojmë që të shikoni në Preferencat e Sistemit dhe Azhurnimin e Programeve për të parë nëse e keni në dispozicion këtë version të ri dhe ta instaloni sa me shpejt te jete e mundur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)