Ata azhurnojnë një iMac G4 20 me Ivy Bridge

El iMac G4, i njohur gjithashtu si "llamba e dritës iMac", Isshtë një nga iMac më të bukur që Apple ka lansuar në të gjithë historinë e saj. Pavarësisht se ishte një ekip që mund të kishte qëndruar vjetëruar për shkak të mungesës së mbështetjes për PowerPC, përdoruesit që ende kanë një në shtëpi, kanë një pajisje funksionale që u lejon atyre të bëjnë të gjitha llojet e detyrave.

Padyshim, vitet në nivelin e harduerit janë të dukshme dhe moderuese Jonathan Berg, donte të rinovonte iMac G4 e tij me pajisje të fundit të teknologjisë bazuar në një procesor Intel si Mac-et e sotëm. Puna nuk ka qenë e lehtë pasi ishte e domosdoshme të ruhej dizajni i kompjuterit i pandryshueshëm pa nënkuptuar heqjen dorë nga procesori i bazuar në Platforma Ivy Bridge.

Ndryshimet e aplikuara në nivelin e harduerit e kanë bërë të pamundur instalimin e Mountain Lion zyrtarisht por tashmë ne po flasim për një hackintosh.

Tashmë mund ta shihni rezultatin në videon në krye të postimit. IMac G4 mund të ruajë vetëm dizajnin, por është një mënyrë krejtësisht e vlefshme për të azhurnoni një kompjuter që është ende estetikisht i bukur.

Më shumë informacion - Ringjallja e Apple: iMac G4
Burimi - TUAW


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.